کد خبر: 1128808 A

معاون استاندار عنوان کرد؛

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: در سیل آوج و الموت بیش از هزار میلیارد تومان خسارت وارد شد که 600 میلیارد آن نربوط به بخش کشاورزی شامل نزارع و باغات و بیش از 440 میلیارد نیز مربوط به بخش ابنیه، تاسیسات و راه‌ها است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا در قزوین، علی فرخزاد در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که پیش از ظهر امروز در سپاه صاحب الامر(عج) برگزار شد، گفت: در سیل آوج و الموت بیش از هزار میلیارد تومان خسارت وارد شد که 600 میلیارد آن نربوط به بخش کشاورزی شامل نزارع و باغات و بیش از 440 میلیارد نیز مربوط به بخش ابنیه، تاسیسات و راه‌ها است.

معاون عمرانی استاندار قزوین ادامه داد: مدیران مختلف و شهرداری هنگام وقوع سیل و پس از آن به رفع مشکلات کمک بسیار خوبی کردند.

وی عنوان کرد: برای جبران بخشی از خسارات وارد شده به استخرهای پرورش ماهی، 300 میلیارد تومان از محل اعتبارات محرومیت زدایی در نظر گرفته شده است.

این مسئول با تاکید بر لایروبی روخانه‌ها پیش از آغاز فصل سرما بیان کرد: لازم است پیش از آغاز فصل سرما و بارش‌ها شرکت اب منطقه‌ای نسبت به لایروبی رودها توجه جدی داشته و این موضوع را در دستور کار قرار دهد؛ البته این شرکت طی یک سال اخیر نهضت  لایروبی رودخانه‌ها را آغاز کرده که انتظار می‌رود برای سال جاری نیز ادامه داشته باشد.

وی افزود: جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده رودخانه‌ها در پیشگیری از حوادث کمک بزرگی می‌کند و لازم است نظارت‌ها در این بخش افزایش پیدا کند.

فرخزاد گفت: دیوار کشی و مهندسی سردهنه‌ها نیز اقدام مناسبی است که متقاضیان می‌توانند درخواست خود را به شرکت آب منطقه‌ای ارائه دهند و تلاش می‌کنیم تا برای عملی شدن این کار اعتباراتی از مدیریت بحران داشته باشیم.

انتهای پیام/
استان قزوین بخش کشاورزی سرما سیل مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر