کد خبر: 1128757 A

مدیرکل راهداری استان خبر داد؛

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از تداوم نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرکت‌های حمل‌و‌نقل عمومی استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، کلیم اله وثوقی در بازدید از شرکت های حمل و نقل شهرستان های گرمی و بیله سوار گفت: 87 شرکت حمل و نقل کالا، 54 شرکت مسافری و 10 شرکت نیز در زمینه بین المللی درحال فعالیت هستند.

عضو شورای اداری استان اردبیل افزود: 14 هزار و 300 راننده با بیش از 14 هزار ناوگان در بخش حمل ونقل کالا و مسافر شبانه روز به مردم خدمات لازم را ارائه می کنند.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا کلیه دستورالعمل های بهداشتی به شرکت های حمل ونقل ابلاغ شده و نظارت ویژه ای نیز بر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و هم چنین کنترل تجهیزات ایمنی ناوگان های عمومی توسط گشت های راهداری و ترابری بصورت مستمر در حال انجام است.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل افزایش 22 درصدی جابجایی مسافر در استان را یادآور شد و گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون 607 هزار نفر مسافر جابجا شده است.

وثوقی حمل کالا و مایحتاج عمومی مردم را اولویت اصلی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل دانست و خاطرنشان کرد: در 5 ماه گذشته یک میلیون و 700 هزارتن کالا در استان جابجا شده و بیشترین کالای استان هم از شهرستان های اردبیل، پارس آباد، نمین و بیله سوار حمل شده است.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به عادی و روان بودن وضعیت حمل ونقل کالا و بار در استان از تلاش های شبانه روزی رانندگان و فعالان بخش حمل ونقل قدردانی کرد و گفت: بیش از 129 هزار برگ بارنامه در مدت یاد شده صادر شده است.

وی با بیان اینکه مردم، رانندگان و صاحبان کالا می توانند هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه 141 جهت رسیدگی به اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل اطلاع دهند، افزود: در کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ راهداری به تخلفات شرکت‌ها و ناوگان عمومی حمل و نقل کالا و مسافر رسیدگی شد و در این خصوص 97 رای صادر شد.

انتهای پیام/
حمل و نقل عمومی پروتکل های بهداشتی راهداری اردبیل کلیم اله وثوقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر