کد خبر: 1128271 A

معاون فنی بنادر هرمزگان:

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اتمام تعمیرات اساسی و زیر آبی شناور چند منظوره مراد یک در اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی بندر شهید رجایی و بازگشت این شناوره به ناوگان خدمات دریایی کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، محمدرضا پور‌رجبی با اشاره به تعمیرات اساسی و زیرآبی شناور چندمنظوره مراد یک که همزمان با یدک کش فتح المبین اعزامی از اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر در مورخه سی ام مرداد ماه سال جاری داکینگ شده بود، اظهار کرد: تاکنون چندین فروند شناور از استان بوشهر در سرسره  تعمیراتی بندرشهید رجایی رفع عیب و در چرخه ناوگان خدمات دریایی این استان قرار گرفته است.

وی در توضیح مشخصات این شناور بیان کرد: این شناور با ۱۵متر طول و۶ متر عرض ازجنس بدنه فولاد دریایی دارای 2.25 متر ارتفاع و 1.75 متر آبخور است.

 معاون فنی بنادر هرمزگان ادامه داد: انجام تعمیر و نگهداری بویه‌ها و علایم کمک ناوبری در بنادر و جزایر کشور، شرکت درعملیات انتقال اسکله‌های شناور، جابه‌جایی و انتقال تجهیزات مبارزه با آلودگی آب دریا، امکان دریافت تجهیزات و مواد اضافی کشتی‌ها، شرکت در جابه‌جایی شناورهای داخل حوضچه و انتقال تجهیزات از خشکی به شناور و برعکس را از کاربردهای این شناور چند منظوره عنوان کرد.

پور‌رجبی افزود: طی دو هفته تعمیراتی از جمله خزه تراشی بدنه زیرآبی، شست‎وشو و زنگ‌زدایی، ضخامت سنجی بدنه زیرآبی، تعمیر و اندازه‌گیری شافت و پروانه، تعویض ورق محل‌های استقرار ضربه‌گیرها و نصب سیستم حفاظت بر روی شناور انجام و پس از بررسی نهایی به آب اندازی شد.

وی در پایان، حفاظت از سطح آمادگی عملیات شناورهای خدماتی با تکیه بر دانش متخصصان داخلی را یکی از مهم‌ترین وظایف و راهبردها اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی بنادر و دریانوردی بر شمرد و خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۳۰ فروند شناور با کاربری‌های مختلف در این اداره کل و دیگر کشتی سازی‌های استان تعمیر و به ناوگان خدمات دریایی جنوب کشور محلق شدند.

انتهای پیام/
استان بوشهر کشتی بنادر هرمزگان رجایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر