کد خبر: 1128179 A

مدیرکل کار همدان خبر داد:

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان همدان از بهره‌برداری ۱۰ طرح با سرمایه‌گذاری ۱۲۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۱۷۷ نفر خبر داد.

به گزارش ایلنا از همدان، احمد توصیفیان پور در آیین معرفی و تجلیل از تعاونی‌های برتر استان همدان با حضور استاندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی و فعالان بخش تعاون برگزار شد، اظهار کرد: برای توسعه اقتصادی نیازمند کار جمعی، سخت‌کوشی، پشتکار، مسئولیت پذیری اجتماعی و تقویت سرمایه انسانی و اجتماعی است.

توصیفیان تصریح کرد: ضرورت دارد که باور تعاون، فرهنگ کار و کار جمعی در جامعه تقویت شود، چرا که فعالیت در عرصه تعاون، علاوه بر تاب‌آوری اقتصادی در شرایط اعمال تحریم‌ها با حاکم بودن روح جمعی سبب نقش آفرینی در پیشرفت کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: تعاون، راهکار مناسب برای گردش عدالت اجتماعی است و اقتصاد تعاون با نگرش اقتصاد انسان محور، دارای ویژگی‌های رشد گرایی و باز توزیعی است و فعالیت در عرصه تعاون موجب رونق تولید داخلی، استقلال و استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی است به گونه‌ای که تعاون موجب تجمیع سرمایه‌ها، سرمایه‌گذاری داخلی، مشارکت افراد در برابری فرصت‌ها است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مطرح کرد: تعاون و شرکت‌های تعاونی که چتر گسترده آنها اقشار کم درآمد و آسیب پذیر را پوشش می دهد، انسان محور و عدالت محور بوده و در واقع تکیه بر توان زیرساخت اقتصاد مقاومتی در کشور است و رویکرد این اداره کل، حمایت، هدایت و نظارت بر تعاونی ها است.

توصیفیان ادامه داد: ضمن کمک به ثبت و راه اندازی تعاونی‌ها و در اولویت قرار دادن و پیگیری پرونده‌های تسهیلات شرکت‌ها تعاونی متقاضی برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز بازدید از تمامی تعاونی ها و اتحادیه های فعال انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه معرفی نمونه‌های موفق تعاونی سبب الگوسازی و گسترش نگرش‌های عمومی نسبت به بخش تعاون است، اظهارکرد: استان همدان دارای هزار و ۲۱۲ شرکت تعاونی فعال و در حال بهره برداری با فرصت شغلی ۱۳ هزار و ۶۸۲ نفر و تعداد ۳۱ هزار و ۱۳۷ نفر عضو در سطح استان است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، ادامه داد: از این تعداد ۶۸۹ تعاونی تولیدی شامل تعاونی‌های کشاوزی، صنعتی، معدنی و فرش دستبافت و تعداد ۳۶۴ تعاونی خدماتی شامل تعاونی‌های حمل و نقل، سهام عدالت و خدمات و تعداد ۲۰۹ تعاونی توزیعی شامل تعاونی‌های مسکن، مصرف و تعاونی اعتبار است.

توصیفیان خاطرنشان کرد: تمامی اطلاعات تعاونی‌ها در سامانه جامع تعاون درج و ثبت و به روز رسانی شده است و از بین آنها تعداد  ۴۴ شرکت تعاونی توانستند ضمن ثبت نام و  تکمیل پرسشنامه در جشنواره تعاونی های برتر حضور فعال داشته باشند.

وی درباره گرایش‌ها و نحوه ثبت نام متقاضیان، اظهار کرد: افراد شرکت کننده دراین جشنواره در ۱۰ گرایش استانی از جمله کشاورزی، صنعتی، تأمین نیاز تولیدکنندگان، تأمین نیاز مصرف کنندگان، خدماتی، اعتبار، دهیاری، حمل و نقل، مسکن و اتحادیه، برگزار و کلیه شرکت‌های تعاونی متقاضی از تاریخ ۱۸ اردیبهشت‌ماه سال جاری تا پایان مردادماه فرصت داشتند که از لحاظ کیفی، تمامی آیتم‌های دارای امتیاز را از طریق پنل شخصی خود درسامانه جامع  و هوشمند تکمیل و در جشنواره شرکت کنند. 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، ادامه داد: پس از این مرحله داوری نهایی استانی و کشوری که از طریق سامانه جامع به صورت سراسری انجام شد، سه تعاونی برتر استانی و 7 تعاونی شایسته تقدیر، برای تقدیر در جشنواره استانی، همزمان با سایر تعاونی‌های برگزیده سراسر کشور، تجلیل شدند.

توصیفیان تصریح کرد: در هفته تعاون، ۱۰ طرح و پروژه تعاونی در استان که در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی اجرا شد که میزان سرمایه‌گذاری برای ۱۰ طرح تعاونی این استان، ۱۲۵ میلیارد ریال است که با بهره‌برداری از این طرح‌ها ، اشتغال ۱۷۷ نفر به صورت مستقیم فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/
استان همدان استقلال جامعه رفاه اجتماعی سرمایه گذاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر