کد خبر: 1128005 A

مدیرعامل آب منطقه‌ای قزوین:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین گفت: در صورت تامین هزار و 300 میلیارد ریال و تزریق آن به پروژه انتقال آب از سد طالقان، در ماه‌های آینده شاهد جشن آبرسانی به آبیک خواهیم بود و پس از آن ادامه عملیات اجرایی کلید خواهد خورد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای قزوین، یدالله ملکی در بازدید مشترک با بازرس کل استان از پروژه آبرسانی به شهرستان آبیک گفت: یکی از مهمترین پروژه‌های ملی و مهم استان انتقال آب از سد طالقان برای تامین آب شرب 14 شهر و 194 روستای استان قزوین است که مطالعات اولیه آن در سال 80 شروع شد و در سال 90 این مطالعات نهایی شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین عنوان کرد: با همکاری استاندار و نمایندگان قزوین، البرز و آبیک در مجلس، پروژه انتقال آب از سد طالقان به آبیک در وزارت نیرو جهت جذب اعتبارات مورد نیاز مطرح و مورد پیگیری قرار گرفت که بر همین اساس در سال گذشته حدود 70 میلیارد تومان به پروژه تزریق شد و توانستیم به سرعت قرارداد خرید لوله‌ها را منعقد کرده و وارد فاز عملیاتی شویم.

وی تصریح کرد: در صورت تامین هزار و 300 میلیارد ریال و تزریق آن به پروژه، فاز اول این پروژه مهم یعنی انتقال آب از سد طالقان به شهرستان آبیک تکمیل می‌شود و مردم نجیب این شهرستان از آب شرب گوارا و بهداشتی برخوردار خواهند شد و یکی از آرزوهای دیرین مردم این شهرستان برآورده می‌شود.

ملکی گفت: در ماه‌های آینده شاهد جشن آبرسانی به آبیک خواهیم بود و پس از آن ادامه عملیات اجرایی جهت آبرسانی به 13 شهر و 194 روستای استان کلید خواهد خورد.

انتهای پیام/
استان قزوین روابط عمومی وزارت نیرو آب منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر