کد خبر: 1127882 A

مدیرکل کار استان خبر داد؛

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: ۱۵ درصد اشتغال مستقیم ایجاد شده در استان توسط تعاونی‌ها شکل گرفته است.

به گزارش ایلنا از سمنان، اسماعیل غنیان بیان کرد: تعاون یکی از ارکان اقتصادی کشور است که لازم است با رویکرد بحث اقتصاد مقاومتی و مردمی بودن آن توجه ویژه ای به بحث تعاونی شود.

وی افزود: جشنواره تعاونی‌های برتر کشور هر ساله در هفته تعاون به منظور ایجاد انگیزه در بین تعاونی‌ها و الگو سازی برای جوانان تحصیل کرده برگزار می شود.

غنیان یادآور شد: تعاونی ها در بسیاری از برهه‌های حساس نظام همچون دوران جنگ، ابتدای انقلاب و سایر موارد، بسیاری از بحران ها را مدیریت و رفع کردند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به اینکه اشتغال نیروهای متخصص و تحصیل کرده یکی از مزیت های اصلی و مهم تعاونی ها است، اظهارکرد: ۷۵ تعاونی و اتحادیه استان توانستند اطلاعات خود را در سامانه خود اظهاری ثبت کنند.

وی ادامه داد: در ۶ گرایش در تعاونی های استان، توانستیم امتیازات لازم برای شرکت در بخش تعاونی های برتر ملی را کسب کنیم.

غنیان اضافه کرد: علاوه بر ۶ تعاونی شرکت کننده در بخش تعاونی های برتر ملی کشور ۷ تعاونی استان با احتساب امتیازات کسب شده، شایسته تقدیر در استان شناخته شدند.

وی بیان کرد: در سال ۹۹ تعداد ۴ تعاونی از استان سمنان در بخش ملی تقدیر شدند و در سال جاری نیز یک تعاونی از استان در بین ۱۵ تعاونی برتر ملی کشور قرار دارد.

غنیان گفت: ۱۲ تعاونی صادرکننده در استان وجود دارد که سالانه بالغ بر ۲۰ میلیون دلار صادرات را به کشور های مختلف جهان دارند.

وی افزود: در سال گذشته بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار برای برند سازی، آموزش، توانمند سازی اعضای تعاونی ها و تقویت تعاونی های استان هزینه شد.

انتهای پیام/
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان هفته تعاون 1400 اشتغال مستقیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر