کد خبر: 1127766 A

معاون دادگستری استان:

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین گفت: باتوجه به افزایش چهار درصدی سرقت در استان، تشکیل بانک اطلاعاتی مجرمان برای کاهش میزان سرقت و پیشگیری از وقوع جرم ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علی فولیان با تاکید بر تشکیل بانک اطلاعاتی مجرمان گفت: طی 5 ماه نخست سال جاری 5 هزار و 903 فقره سرقت در استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال پیش افزایش 4 درصدی داشته و همین موضوع ضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی مجرمان را نشان می‌دهد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین ادامه داد: شورای امنیت کشور در راستای کاهش سرقت برای نهادهای مختلف از جمله نیروی انتظامی، صدا و سیما و راه و شهرسازی وظایفی را تعریف کرده که با عمل به آن‌ها می‌توان میزان سرقت را کاهش داد.

وی با اشاره به توانمندسازی و درمان علمی اعتیاد در کاهش وقوع جرم عنوان کرد: تحقق این امر و همچنین تشکیل کمپ‌های ماده 16 و تاکید بر حرفه آموزی به کاهش میزان جرم و سرقت در بین معتادان کمک می‌کند.

این مقام قضایی استان قزوین بیان کرد: سرقت از منزل جزء شایع‌ترین سرقت‌ها است و برای سارقین منزل 6 ماه تا 3 سال حبس و 74 ضربه شلاق و حتی در سرقت‌های منجر به جرح تا 20 سال حبس در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: ارتقای امنیت عمومی از جمله رسالت‌های دستگاه قضایی است و دستگاه قضا با سارقان سخت برخورد خواهد کرد.

فولیان گفت: همچنین در قانون برای مالخرها نیز حبس و ضربه‌های شلاق پیش بینی شده است که این امر نیز به کاهش وقوع جرم کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/
استان قزوین پیشگیری از وقوع جرم جرم سرقت دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر