کد خبر: 1127693 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، با اشاره به اینکه رونق اقتصادی و حل مشکل واحدهای تولیدی استان در دستور کار قرار دارد، گفت: با راه اندازی واحد تولیدی در صائین قلعه برای ۱۲ هزار نفر ایجاد اشتغال می شود .

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، ناصر فغفوری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، با اشاره به اینکه یکی از واحد‌های نساجی بزرگ کشور در صائین قلعه که بالغ بر ۱۲ هزار نفر پرسنل راه اندازی می‌شود، گفت: زمین این واحد صنعتی در حال تغییر کاربری است.

فغفوری، با بیان اینکه اگر برای راه اندازی این واحد صنعتی اقدام شود برای اقتصاد استان بسیار تاثیرگذار خواهد بود تصریح کرد: اشتغال ۱۲ هزار نفر توسط این واحد در رفع بیکاری هیدج، صائین قلعه، ابهر و خرمدره نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در ادامه با بیان اینکه اجرای طرح توسعه واحد تولیدی راشا کاسپین در استان زنجان خاطر نشان کرد: در استان زنجان اجرای طرح توسعه این واحد به جد پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جلسات متعددی با حضور استاندار زنجان و رئیس دادگستری جهت اجرای طرح توسعه راشا کاسپین برگزار شد، گفت: طرح توسعه این واحد تولیدی در زنجان برای یک هزار و ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

فغفوری با اشاره به اینکه واحد گروه گلرنگ نیز به دنبال توسعه واحد خود در استان است ادامه داد: به دنبال سرمایه‌گذاران جدید در استان هستیم.

وی با اشاره به تکمیل طرح‌های نیمه تمام در استان زنجان ابراز کرد: تکمیل این طرح‌ها از دیگر برنامه‌هایی است که در استان پیگیری می‌کنیم  و در مجموع بیش از ۱۵۰ پروژه کوچک و متوسط صنعتی در استان زنجان وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام صنعتی که در اقتصاد و اشتغال استان تاثیرگذار است در دستور کار قرار گرفته است عنوان کرد: نسبت به تکمیل حدود ۴ تا ۵ پروژه بزرگ در استان اقدام می‌شود.

وی با تاکید براینکه در استان برخی واحدهای تولیدی نیمه تمام وجود دارد که به واسطه تکمیل آن واحدهای کوچک نیز ایجاد می‌شود اظهار کرد: همزمان با تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بزرگ صنعتی نسبت به حل مشکل واحدهای بزرگی که به در اجرای طرح توسعه واحد با مشکل مواجه هستند، اقدام خواهد شد.

فغفوری با اشاره به اینکه بررسی مشکلات واحدهای صنعتی در استان زنجان همچنان در دستور کار قرار دارد خاطر نشان کرد: همچنین نسبت به فعال کردن واحدهای تعطیلی که امکان بازگشت به تولید را دارد، اقدام می‌شود.

انتهای پیام/
راشا کاسپین در زنجان / واحد تولیدی نساجی در صائین قلعه / ایجاد ا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر