کد خبر: 1127236 A

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دالاهو گفت: یک توله خرس قهوه‌ای که در بستر رودخانه «طلسم» این شهرستان گرفتار شده بود پس از نجات و انجام مراحل درمانی به زیستگاه اصلی خود باز گردانده شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه اصغر آغاز گفت: در پی گرفتار شدن یک قلاده خرس قهوه‌ای ماده در رودخانه طلسم و گزارش موضوع توسط دوستداران محیط زیست به محیط بانان شهرستان، اکیپی از محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه به محل اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه پس از عملیات بیهوشی توله خرس قهوه ای، با هماهنگی فرماندار جهت بررسی و درمان این خرس اقدام شد، افزود: در بررسی بعمل آمده و همچنین تصویربرداری و سونوگرافی خوشبختانه علائمی همچون آسیب دیدگی بر اثر شلیک گلوله و یا شکستگی در جمجمه و بدن حیوان مشاهده نگردید.

آغاز در ادامه اظهار کرد: با توجه به علائم بالینی و کلینیکی، اندام های درونی حیوان ملتهب و مخاط پر خون بود که احتمال مارگزیدگی حیوان بسیار به نظر می‌رسید بنابراین با تزریق پادزهر وریدی مارگزیدگی نسبت به تیمار توله خرس قهوه ای اقدام شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دالاهو یادآور شد: خوشبختانه با توجه به اینکه ۴۸ ساعت درمان این توله خرس قهوه ای با تزریق آنتی بیوتیک های لازم مثمر ثمر بود پس از اطمینان از سلامت حیوان نسبت به رهاسازی آن در زیستگاه اصلی خود اقدام شد.

وی در ادامه از همکاری و همراهی دستگاه های خدمات رسان و همیاران و دوستداران محیط زیست که برای نجات این گونه ارزشمند از حیوانات تلاش شبانه روزی انجام دادند تقدیر و تشکر کرد.

آغاز از عموم مردم طبیعت دوست شهرستان دالاهو درخواست کرد در صورت مشاهده حیوان وحشی آسیب دیده از نزدیک شدن به آن اکیدا خودداری کرده و بلافاصله مراتب را با شماره تلفن ۰۸۳۴۳۷۲۲۲۲۹ و یا تلفن گویای ۱۵۴۰ در میان بگذارند.

 

انتهای پیام/
زیستگاه توله خرس شهرستان دالاهو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر