کد خبر: 1125686 A

فرماندار شهرستان تفرش خبر داد:

فرماندار شهرستان تفرش گفت: حفر 8 حلقه چاه جدید با هدف تامین بخشی از آب مورد نیاز شهروندان شهرستان تفرش در مدت 2 ماه اخیر در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالرضا حاج علی بیگی افزود: دبی خروجی هر یک از این چاه‌ها میانگین حدود 2 لیتر بر ثانیه است که اکنون از این چاه ها در مجموع 20 لیتر بر ثانیه آب آشامیدنی استحصال می‌شود.

وی ادامه داد: 95 درصد شهر این شهرستان به علت کمبود منابع آبی روزانه حدود 5 ساعت با قطعی آب مواجه هستند. 5 درصد شهر تفرش نیز روزانه با 7 ساعت قطع شبکه انتقال آب روبرو هستند.

فرماندار شهرستان تفرش اظهار داشت: عملیات اجرایی اصلی و اضطراری انتقال آب به تفرش بر اساس مصوبه شورای آب استان مرکزی آغاز شده است. مطالعات حفر چاه عمیق در لایه‌ها در طرح انتقال آب ظرف مدت یک هفته به پایان می رسد و عملیات انتقال به زودی آغاز خواهد شد.

حاج علی بیگی تصریح کرد: در نشست اخیر شورای آب استان مرکزی مقرر شد تا مجموعه جهاد نصر ظرف مدت 15 روز نسبت به تکمیل و انتقال آب آشامیدنی به شهرستان تفرش از چشمه هفتیان اقدام کند.

وی بیان داشت: مسئولیت انتقال آب از چشمه هفتیان بر عهده جهاد نصر است و باید پیمانکار متعهد شود در زمان اعلام شده انتقال آب را انجام دهد و در صورت ناکارآمدی سیستم انتقال، باید خسارت را نیز جبران کند. 

انتهای پیام/
تأمین آب شهرستان تفرش حفر 8 حلقه چاه جدید قطعی شدید آب در تفرش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر