کد خبر: 1125405 A

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان استان:

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان درباره ضوابط تهیه لباس فرم دانش آموزان در مهر ١۴٠٠ توضیح داد.

به گزارش ایلنای لرستان، فریبا گله دار اظهارکرد: در رابطه با خرید لباس فرم مدارس با توجه به اینکه هنوز روند بازگشایی مدارس قطعی نشده است، تصمیم گیری برای پوشش دانش آموزان به شورای مدرسه واگذار شده که اعضای اصلی این شورا ، نمایندگان اولیا هستند.

وی با اشاره به اینکه هیچ جایگاهی از استان و یا ادارات شهرستان‌ها و مناطق در مورد لباس فرم دانش آموزی نباید دخالت کنند، افزود: در مدارسی که برای تهیه لباس فرم، مرکزی را مشخص می کنند، بیشتر با نگاه کاهش هزینه‌ها به دلیل ارائه کار عمده است.

گله دار بر ضوابط در نظر گرفته شده برای پوشش دانش آموزان در کلاس‌های درس تاکید کرد و گفت: چارچوب اعلام شده بر این اساس است که پوشش دانش آموزان متناسب با شرایط سنی و جنسیت فرد بوده و به شادی و روحیه بخشی دانش آموز کمک کند.

به گفته ی وی، سال گذشته برای تهیه لباس فرم مدرسه، استفاده از لباس فرم سال‌های قبل مجاز شد و اگر امسال هم بازگشایی صورت گیرد، نظم و هماهنگی در لباس فرم مشکلی ندارد و حتی امسال هم می تواند شرایط پوشش دانش آموزان مانند سال قبل تکرار شود.

انتهای پیام/
اداره کل آموزش و پرورش استان پوشش دانش آموزان کاهش هزینه مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر