کد خبر: 1125285 A

رئیس سازمان صمت استان خبر داد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: بیش از 5000 متر مربع انواع فرش دستبافت و زیراندازهای نفیس در سال جاری در استان مرکزی بافته شد. این قالی‌های دستبافت اغلب در اراک، خمین، دلیجان و محلات تولید شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید جعفری کرهرودی افزود: میزان تولید فرش در استان مرکزی بر اساس عرضه این زیرانداز سنتی در فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های فرش محاسبه می‌شود و بسیاری از بافندگان تولید خود را به دلایل مختلف برای فروش عرضه نمی‌کنند که با احتساب این مهم بیش از 10 هزار متر فرش امسال در استان مرکزی بافته شده است.

وی ادامه داد: استان مرکزی به خصوص مناطق فراهان، ساروق، جیریا، غیاث‌آباد، محلات و دلیجان قطب تولید فرش‌های دستبافت نفیس در کشور است و حمایت از بافنده‌های استان از طریق معرفی به بیمه تأمین اجتماعی و ارائه تسهیلات کم بهره به کارگاه های بافندگی، یکی از برنامه های اولویت دار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: سال گذشته 465 مترمربع فرش دستبافت به ارزش 67 هزار دلار از این استان به نقاط مختلف جهان صادر شد. محموله‌های صادراتی فرش دستبافت استان مرکزی در سال گذشته به وزن 1550 کیلوگرم بوده و بیشتر به کشورهای کویت، آمریکا و چین ارسال شده است. 

انتهای پیام/
فرش دستبافت‌ 5000 مترمربع صادرات به خارج از کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر