کد خبر: 1125227 A

مدیر عامل آبفای استان همدان:

مدیر عامل آبفای استان همدان گفت: مصرف آب در۴۵.۴ درصد از مشترکین استان همدان بیش از ۱۵ متر مکعب و بالای الگوی مصرف است.

به گزارش ایلنا از همدان، سیدهادی حسینی بیدار با توضیح اینکه براساس دستور ابلاغی از سوی وزارت نیرو و با توجه به اینکه الگوی مصرف آب به ازاء هر خانوار ماهیانه ۱۵ متر مکعب است گفت: مشترکین بر اساس میزان مصرف به چهار دسته‌ کم مصرف، خوش مصرف، پرمصرف و بد مصرف دسته بندی شده اند.

وی همچنین با اشاره به اینکه مشترکینی که سطح آب مصرفی آنها در طول ماه بین ۱۵ تا ۳۰ متر مکعب باشد به عنوان مشترکین پر مصرف تلقی شده و مشمول تعرفه مازاد بر الگو می شوند اظهارداشت: توصیه ما به این دسته از مشترکین رعایت الگوی مصرف است.

حسینی بیدار با اشاره به اینکه ۹۰ درصد مشترکین ما را مشترکین خانگی تشکیل میدهند، گفت: متاسفانه در حال حاضر مصرف آب در ۴۵.۴ درصد از مشترکین بالای الگوی مصرف(بالای ۱۵ متر مکعب) است که این خود حجم ذخایر آبی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

وی افزود: همچنین مصرف آب در ۵۴.۶ درصد از مشترکین زیر الگوی مصرف است ضمن اینکه در این میان ۷.۶ درصد از مشترکین با برخورداری از "طرح ملی آب امید" ضمن معافیت از پرداخت آب بها از معافیت برخوردارند.

مدیر عامل آبفای استان همچنین ضمن اشاره به اجرای «طرح آب امید» عنوان کرد: در راستای اعطای خدمات هرچه بیشتر و بهتر به مشترکین، اجرای طرح مذکور با شعار«آب رایگان مصرف کنید» در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفت که این طرح از ابتدای دی ماه سال جاری به تمامی استانهای کشور و از جمله استان همدان ابلاغ شد.

حسینی بیدار افزود: در همین راستا و بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت نیرو، مشترکین کم مصرف با سطح مصرف ماهیانه زیر پنج متر مکعب در ماه مشمول مزایای آب رایگان شدند.

وی افزود: مشترکین خوش مصرف با مصرف پنج تا ۱۵ متر مکعب در ماه، مشمول تعرفه عادی هستند که چنانچه این دسته از مشترکین نیز بتوانند سطح آب مصرفی خود را تا پنج متر مکعب در ماه کاهش دهند از مزایای آب رایگان بهره مند خواهند شد.

وی در نهایت با بیان اینکه خشکسالی های اخیر ذخایر آبی استان را به شدت تحت تاثیر قرار داده است،گفت: چنانچه بارش های پاییزی در ابتدای پاییز اتفاق نیافتد ذخایر آبی به شدت کم شده و شرایط سختی به لحاظ تولید و توزیع خواهیم داشت.

انتهای پیام/
استان همدان خشکسالی دی ماه وزارت نیرو همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر