کد خبر: 1125194 A

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طی این مدت 189 هزار و 129 TEU کانتینری از این بندر به کشورهای مقصد صادر شده است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، علی رضا محمدی کرجی‌ران اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه 189 هزار و 129 TEU کانتینر ازبندر شهیدرجایی صادر شده که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل آمارها رشد 28 درصدی را نشان می دهد. 

وی با بیان اینکه در میزان واردات کالاهای کانتینری نسبت به مدت مشابه سال گذشته(99) تغییری حاصل نشده است گفت: میزان واردات کالای کانتینری در بندر شهید رجایی طی مدت یاد شده 172 هزار و 182 TEU کانتینر بوده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی افزود: همچنین طی این مدت به میزان 112 هزار و 827 TEU کانتینر ترانزیت صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجه 100 درصدی را نشان می دهد. 

محمدی کرجی ران اضافه کرد: در پنج ماهه نخست امسال نیز 675 کشتی کانتینری به بندر شهید رجایی تردد داشته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 درصد افزایش به ثبت رسیده است.  

بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری کشور با ظرفیت سالانه  6.5 میلیون TEU یکی از بنادر مهم منطقه بشمار می آید.

این بندر تجاری با دارا بودن 10 پست اسکله کانتینری در مجموع به طول 2 هزار و 500 متر با بهرگیری از تجهیزات پیشرفته بندری مهمترین بندر تجاری کشور و یکی از کانونهای مهم تجارت دریا برد منطقه ای و بین المللی قلمداد می شود.

انتهای پیام/
تجارت کشتی بنادر هرمزگان رجایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر