کد خبر: 1125181 A

طی پنج ماه ابتدایی سال جاری؛

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در پنج ماه ابتدایی سال جاری تعاونی‌های استان برای ۱۵۴ نفر فرصت‌های شغلی جدید فراهم کرده‌اند و در مجموع ۱۲ تعاونی جدید نیز شکل گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، رضا گروسی گفت: تعاونی‌های استان در پنج ماهه ابتدایی سال جاری یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلار کالا صادرات کردند که نسبت به مدت مشابه قبل ۱۴.۲۹ درصد رشد داشته است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با تبریک هفته تعاون، افزود: این میزان عملکرد تعاونی‌های استان در حوزه صادرات کشمش و محصولات کریستال و شیشه بوده است.

وی عنوان کرد: واحدهای تعاونی، نقش موثری در اشتغالزایی و رونق اقتصادی در سطح استان و کشور دارند و در پنج ماه امسال به رغم تمامی محدودیت‌ها و تنگناهای اقتصادی برای ۱۵۴ نفر فرصت‌های شغلی جدید فراهم کرده‌اند.

این مسئول با اشاره به تشکیل تعاونی‌های جدید در استان گفت: طبق برنامه پیش بینی شده قرار بود امسال در بازه زمانی چهاره ماهه، هشت تعاونی جدید در استان شکل بگیرد که با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود این رقم به ۱۲ مورد افزایش یافت.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت آموزش‌های تخصصی، مدیریتی، حقوقی و مجازی برای تعاونی‌ها هزار و ۷۱۴ نفر ساعت آموزش به فعالان این حوزه در این مدت ارائه شده که نسبت به برنامه و هدف ترسیم شده رشد ۱۳.۵۱ درصدی داشته است.

گروسی از نقش تعاونی‌ها در فعال سازی ظرفیت‌های اقتصادی و اشتغالزایی در استان قدردانی کرد و افزود: امیدواریم در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها با فراهم سازی تمامی زمینه‌های حمایتی شاهد رشد و شکوفایی تمامی ظرفیت‌های تعاونی در سطح استان قزوین باشیم.

انتهای پیام/
استان قزوین دلار روابط عمومی کار و رفاه اجتماعی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر