کد خبر: 1125087 A

معاون اداره ارشاد استان:

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: ۲۰ فیلم از استان‌ برای شرکت در سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، امیر ملاحسنی گفت: پس از اعلام فراخوان سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در تیرماه سال جاری و با پایان مهلت ارسال آثار در ۱۵ مرداد ماه، ۲۰ فیلم کوتاه از سوی سینماگران استان قزوین برای شرکت دراین جشنواره ارسال شد.

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با هدف تقویت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان جریانی مستقل و اندیشمند در سینمای کشور، شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی، به روزرسانی دانش سینمایی فیلم‌سازان در حوزه فیلم کوتاه، تقویت چرخه اقتصادی فیلم کوتاه با فراهم کردن زمینه‌های بازاریابی داخلی و خارجی و گسترش و جذب مخاطبان فیلم کوتاه برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: جشنواره فیلم کوتاه تهران در دو بخش سینمای ایران شامل قسمت‌های مسابقه و نگاه ویژه و بخش سینمای بین‌الملل شامل فیلم‌هایی که در انواع گونه‌های داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی در خارج از کشور ایران تولید شده باشند برگزار می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: از میان فیلم‌های ارسالی به جشنواره ، فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه‌ از نیمه دوم شهریور ۱۴۰۰ اعلام می‌شود و جشنواره نیز در صورت مهیا بودن شرایط کرونایی از ۲۷ مهر تا ۲ آبان ماه در تهران برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران و همکاری سازمان سینمایی کشور به منظور شناسایی و معرفی برترین آثار کوتاه در سطح ملی و بین‌المللی و ایجاد رقابت سازنده بین فیلم‌سازان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
جشنواره بین المللی فیلم فیلم هنرمندان کوتاه قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر