کد خبر: 1125035 A

درگفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)استان گلستان گفت: براساس منویات مقام معظم‌ رهبری مبنی بر کمک مومنانه درایام کرونایی تاکنون ۱۶۰ هزار بسته معیشتی دربین نیازمندان گلستانی توزیع شده است.

محمد مهدی سلمان زاده در گفت و گو با ایلنای گلستان اظهار کرد: سال تحصیلی جدید نزدیک هست و تعداد ۶ هزار بسته لوازم التحریر با محتویات تمامی لوازم مورد نیاز تحصیلی هر کدام به ارزش ۱۸۰ هزار تومان در طرح پویش مردمی "مشق احسان" توسط بنیاد احسان و برابر سنوات ۴ ساله تامین شده  که در بین دانش آموزان بی بضاعت و نیازمند با شناسایی آنان توسط گروه‌های جهادی، مراکز نیکوکاری، سمن ها شناسنامه دار ثبت شده در سامانه احسان توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه پویش مردمی و مشارکت گروه های مردمی در تقبل بخشی از هزینه ها این اقلام از سوی خیرین احتمالا این عدد به تعداد ۱۰ هزار بسته خواهد رسید. 

سلمان زاده افزود: در تمامی پیک های بیماری منحوس کرونا تاکنون کمک هایی در زمینه بهداشت و درمان از جمله توزیع ماسک، ژل ضد عفونی رایگان ارزان قیمت در اختیار مردم قرار داده ایم  که در این مرحله و با توجه به نیاز مراکز درمانی تعداد ۳۹ قلم از لوازم و تجهیزات درمانی ضدکرونایی  در قالب پویش مردمی احسان سلامت  به دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان تحویل شد و مقرر شد  در بیمارستانهای گرگان ، آق قلا و کردکوی مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت: این اقلام شامل تعداد ۳۰ دستگاه کپسول ۵۰ کیلویی، ۲ دستگاه ونتیلاتور و ۷ دستگاه بای پپ است که ارزش این تجهیزات یک میلیارد و سیصد میلیون تومان برآورد می شود. 

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)استان گلستان تصریح کرد: نگاه به فرهنگی اجتماعی نیز از جمله اقدامات حوزه اجتماعی است که می توان به توزیع تعداد ۲۰۰ هزار غذای گرم در عید غدیر و در قالب احسان غدیر و با همکاری خوب هیات شاخص استان بود که در حاشیه شهر گرگان و شهرهای دیگر در بین نیازمندان توزیع شد. 

وی بیان کرد: ۴۰ هزار پرس نیز در روز تاسوعای حسینی با عنوان احسان الحسین (ع) این توزیع انجام شد و تعداد ۱۰ هزار پرس غذای نذری هم در قالب همین طرح (احسان الحسین ع) در دهه دوم عزای امام حسین (ع) با هدف برنامه های فرهنگی و اجتماعی  توسط هیئات و گروه های جهادی با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه استان و هیئت حسین جان گرگان  در حاشیه شهر هم اکنون در حال  توزیع بصورت شبانه است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از بازوان ستاد اجرایی فرمان حضرت  امام ره در کنار بنیاد برکت و بنیاد ۱۵ خرداد، بنیاد احسان است که در استان اقدامات موثری را انجام داده و براساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مومنانه در ایام کرونایی تاکنون ۱۶۰ هزار بسته معیشتی (نیاز اولیه خانوار) و پروتئینی (گوشت، مرغ و ماهی) در ۵ مرحله رزمایش احسان و همدلی توسط بنیاد احسان به ارزش ۴۰ میلیارد تومان در استان گلستان در بین نیازمندان و حاشیه شهرها توزیع شد که مرحله ششم آن نیز توسط ۷۰ گروه جهادی عنقریبا در استان توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/
پویش مردمی محمد مهدی سلمان زاده مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)گلستان توزیع بسته معیشتی لوازم التحیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر