کد خبر: 1124889 A

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد:

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد گفت: وظیفه مسئولان است که تمام توان خود را برای جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی بکار بگیرند و با رفع مشکلات آنها، تداوم فعالیتشان را تضمین کنند.

به گزارش ایلنا، محمدصالح جوکار در مراسم واگذاری یک کارخانه تولیدی به سهامداران جدید و ممانعت از تعطیلی این واحد گفت: بسیار حیف بود که این واحد تولیدی که از سرمایه و امکانات بسیار بالایی هم برخوردار است و کارگران زیادی در آن مشغول به فعالیت هستند، تعطیل شود.

وی با قدردانی از مسئولان و سهامداران جدید این کارخانه که مانع تعطیلی آن شدند، افزود: این وظیفه مسئولان است که تمام توان خود را برای جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی بکار بگیرند و با رفع مشکلات آنها، تداوم فعالیتشان را تضمین کنند.

جوکار با اشاره به مشکلات حوزه بانک‌ها تصریح کرد: بخش زیادی از سرمایه‌های مردم یزد را بانک‌ها در خارج از استان سرمایه‌گذاری می‌کنند و در داخل به شدت با مشکل مواجه هستیم. چنین موضوعی اصلا قابل قبول نیست که یک واحد تولیدی بزرگ یزد به دلیل نداشتن سرمایه در گردش تعطیل شود، ولی سرمایه مردم یزد به خارج از استان منتقل و در دیگر نقاط سرمایه‌گذاری شود.

وی گفت: این موضوع حتما باید با جدیت مورد پیشگیری قرار گیرد و اجازه ندهیم بانک‌ها به دلیل برخی روابط، سرمایه‌های مردم یزد را به خارج استان ببرند.

نماینده یزد و اشکذر با اشاره به سیاست‌های کشور در زمینه افزایش جمعیت تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین اقدامات تشویقی که باید برای افزایش جمعیت انجام دهیم ایجاد اشتغال برای جوانان و پس از آن تامین مسکن است.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد گفت: قطعا حفظ اشتغال‌های موجود و تداوم فعالیت واحد‌های تولیدی و صنعتی در زمینه اشتغال جوانان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و هزینه حفظ اشتغال‌های موجود نسبت به ایجاد فرصت‌های شغلی جدید بسیار کمتر است.

وی تصریح کرد: نمی‌توان انتظار داشت که با این هزینه‌های بسیار زیاد و تورم‌های سرسام‌آوری که به ویژه در حوزه مسکن وجود دارد، جوانان بدون داشتن شغل و تسهیلات ویژه دارای مسکن شوند و به سمت ازدواج و فرزندآوری بروند، پس باید به این دو موضوع مهم توجه بسیار خاص و ویژه‌ای داشته باشیم.

جوکار بر ضرورت خودکفایی کشور در زمینه‌های مختلف تاکید کرد و ادامه داد: ما توان خودکفایی در زمینه‌های زیادی را داریم و صرفا باید به جوانانمان و نخبگان توجه و اعتماد لازم و کافی را داشته باشیم.

انتهای پیام/
افزایش جمعیت تورم مشکلات نخبگان یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر