کد خبر: 1124662 A

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی تربت جام از تزریق ۶۵ دُز واکسن در منطقه جام خبر داد که ۵۲ هزار و ۲۹۲ دُز در نوبت اول و ۱۲ هزار و ۴۳۷ دُز در نوبت دوم تزریق شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد رحیمیان در این باره گفت: تاکنون ۶ هزار واکسن آسترازانکا در نوبت اول در شهرستان تزریق شده است که نوبت دوم هم در راه است.

وی افزود: مدتی طولانی هست که هیچ واکسن آسترازانکا به دست ما نرسیده است پیگیری های زیاد و مکاتبات با وزارت بهداشت  انجام شده است قرار است تا پایان هفته جاری تعیین تکلیف شود اگر این واکسن به کشور وارد شود سهمیه دریافتی به دانشکده خواهیم داشت و نوبت دوم آغاز خواهد شد.

محمدیان با تاکید بر اینکه بهترین واکسن در دسترس ترین آن است ادامه داد: در صورت عدم ورود واکسن آسترازانکا به کشور برای تزریق، واکسن جایگزین طبق نظر کمیته علمی کشور اعلام خواهد شد.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی تربت جام ضمن دعوت از گروه های هدف برای تزریق واکسن بیان کرد: همشهریان گرامی به شایعات منتشر شده مبنی بر عوارض واکسیناسیون توجه نکنند و برای حفظ سلامت جان خود و عزیزانتان نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تزریق واکسن اقدام کنند.

انتهای پیام/
تربت جام سلامت علوم پزشکی معاون وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر