کد خبر: 1124624 A

مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در ۵ ماه اول امسال تعداد ۴۴ میلیون و ۵۰۷ هزار قطعه جوجه‌ریزی در خراسان رضوی صورت گرفته است.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد مهدی یعقوب زاده گفت: افزایش جوجه ریزی باعث شده بازار مرغ در خراسان از آرامش بیشتری در سطح کشور برخوردار باشد.

وی افزود: توان تولید مرغ خراسان رضوی بیش از این مقدار است؛ با این حال نگرانی مرغداران از نوسانات بازار مصرف، نیاز نقدینگی بالا، مشکلات تامین نهاده و جوجه یک روزه باعث شده نتوانند به موقع و به اندازه توان تولید جوجه‌ریزی کنند.

مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: در ۵ ماه اول امسال بیشترین تعداد جوجه ریزی مربوط به شهرستان سبزوار با یک میلیون و ۴۷۹ هزار و ۴۸۰ قطعه بوده است.

یعقوب زاده بیان کرد: در خراسان رضوی ۱۶ واحد کشتار گاهی طیور موجود است که عملیات کشتار طیور در ۱۴ واحد فعال صورت می‌گیرد. مجموعا طی ۵ ماه در این کشتارگاه‌ها بیش از ۱۳ میلیون و ۷۴۸ هزار قطعه مرغ کشتار روز، روانه بازار شده و تولید بیش از ۶۶ هزار تن گوشت مرغ حاصل شده است.

وی تصریح کرد: تولید مرغ خراسان رضوی برای سال ۱۴۰۰ معادل ۱۰۸ میلیون قطعه جوجه ریزی یعنی ۳۰ درصد بیش از سال قبل پیش بینی شده که به نظر می‌رسد تاکنون طبق برنامه پیش بینی شده تولید مرغ انجام شده است.

انتهای پیام/
خراسان رضوی مشکلات مشهد جهاد کشاورزی خراسان رضوی تولید مرغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر