کد خبر: 1124553 A

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری استان زنجان خبر داد ؛

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان، گفت: قیمت لاستیک و روغن مشکلات رانندگان را مضاعف کرده و افزایش نرخ کرایه مشکلی را حل نکرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علی مدقالچی، معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان، امروز با اعلام این خبر به خبرنگار ایلنا در زنجان، گفت: به دلیل حذف ارز دولتی، در حال حاضر لاستیک به صورت آزاد توزیع می‌شود.

 معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان، با بیان اینکه امسال حدود 100 حلقه لاستیک برای رانندگانی اختصاص یافت که به بندر امام خمینی (ره) برای تخلیه بار اعزام شدند، افزود: هیچ نوع توزیعی از نوع ارز دولتی در استان انجام نشده است.

وی، یادآورشد: در حال حاضر فروش لاستیک از طریق سامانه و تحت کنترل سازمان صمت پیگیری می‌شود.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: در شهرستان‌های طارم، زنجان، ماهنشان، دندی، خرم‌دره قیدار و ایجرود مراکز فروش لاستیک فعال هستند.

مدقالچی با بیان اینکه در اردیبهشت ماه امسال نرخ کرایه 30 درصد افزایش یافت، افزود: در بخش لاستیک نرخ با ارز دولتی 4 هزار و 200 هزار تومانی به 22 هزار تومان رسیده است که این امر موجب گرانی لاستیک در کشور شده است.

وی، با بیان اینکه در تیرماه امسال نیز قیمت روغن افزایش یافت و موجب شد تا رانندگان با مشکلات بیشتری مواجه شوند، افزود: در حال حاضر لاستیک با ارز آزاد و نیمایی خریدار می‌شود که این امر به رانندگان فشار مضاعفی را به وارد آورده است.

 مدقالچی،در پایان اضافه کرد: در سال گذشته دو بار نرخ کرایه افزایش یافت اما امسال هنوز این افزایش اتفاق نیفتاده است و ممکن است در نیمه دوم افزایش نرخ را شاهد باشیم.

انتهای پیام/
معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای /مدقالچی/حذف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر