کد خبر: 1124308 A

رئیس بیمارستان فرشچیان سینا همدان:

رئیس بیمارستان فرشچیان سینا گفت: ظرفیت تمامی تخت‌های بیمارستان تکمیل شده، به دنبال ایجاد فضایی در محوطه بیمارستان برای ارائه خدمات به بیماران هستیم و از مردم تقاضا داریم برای بستری شدن، تجمع و اصرار نکنند چون ظرفیت بیشتری نداریم.

به گزارش ایلنا از همدان، مهدی رضوان اظهار کرد: با توجه به اینکه بیمارستان سینا، سانتر کرونا است و بخش عفونی در این بیمارستان وجود دارد، بیماران مبتلا به کووید۱۹ از مراکز درمانی دیگر به این بیمارستان، ارجاع می‌دهند.

رضوان تصریح کرد: در حال حاضر مشکل کمبود تخت  در بیمارستان سینا مطرح است و تمامی تخت‌های ما در بخش مراقبت‌های ویژه، تخت‌های بستری در بخش‌ها و حتی تخت‌های اورژانس، پُر هستند.

وی با اشاره به ظرفیت محدود بیمارستان، مطرح کرد: در شیفت بعدازظهر و شب با انبوه مراجعان مواجه می‌شویم و فشار زیادی روی دوش همکاران ما است و در مواقعی که بیمارستان مملو از جمعیت است مجبور هستیم بیماران را به مراکز دیگر، ارجاع دهیم.

رئیس بیمارستان فرشچیان سینا خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند عدم شرکت در دورهمی‌ها و جدی گرفتن بیماری، به کنترل کووید۱۹ کمک می‌کند.

رضوان با اشاره به قدرت بالای کرونا دلتا، توضیح داد: این سوش از کروناویروس، قدرت سرایت‌پذیری و کشندگی بالایی دارد.

وی ادامه داد: تمام مرخصی همکاران ما در بیمارستان لغو شده، برای همه اضافه کاری موظفی قائل شدیم و با وجود اینکه همه کادر درمان، خسته هستند اما به لحاظ شرایطی که وجود دارد، خدمات مورد نیاز را ارائه می‌دهند.

رئیس بیمارستان فرشچیان سینا گفت: وقتی مراجعات اورژانس با حجم ثابت پرسنل و پزشک، در ۱۰ روز ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کرده، استرس و فشاری زیادی به ما وارد می‌شود.

رضوان با اشاره به اهمیت سطح‌بندی مراجعه بیماران، اظهار کرد: وقتی که افراد احساس می‌کنند علائم بیماری را دارند در ابتدا باید به مراکز بهداشتی و پزشک عمومی مراجعه کنند و اگر شرایط نامناسبی داشتند به بیمارستان ارجاع داده می‌شوند.

وی ادامه داد: در بیمارستان سینا با مشکل حضور نیروی کارشناس و پزشک مواجه هستیم و در این ایام، واقعاً نیروهای ما از حجم بالای کار، فرسوده شدند و ما پزشک جایگزین نداریم.

رئیس بیمارستان فرشچیان سینا خاطرنشان کرد: کادر درمان با تمام ظرفیت، ارائه خدمت می‌کنند و بیشتر از این کاری نمی‌توانند انجام دهند بنابراین وقتی بیمارستان سرشار از بیمار است و تخت خالی وجود ندارد، تجمع بیهوده و ایجاد اختلال در کار بیمارستان، به ضرر بیماران است.

وی در رابطه با مشکل کمبود سرم در کشور، بیان کرد: با تمهیدات مسئولین استانی، کمبود سرم در بیمارستان ما احساس نشد و مشکلی نداشتیم.

 رئیس بیمارستان فرشچیان سینا در رابطه با نیاز این بیمارستان به دستگاه اکسیژن‌ساز، توضیح داد: ما اکسیژن را سانترال بالای سر بیمار می‌رسانیم بنابراین کپسول اکسیژن پاسخگوی نیار ما نیست و مشکل اصلی ما کمبود دستگاه‌های اکسیژن‌ساز است.

رضوان با اشاره به اهمیت واکسیناسیون، خاطرنشان کرد: واکسیناسیون منع خاصی ندارد و فقط محدودیت در خانم‌های باردار وجود داشت که آن‌ها هم می‌توانند از واکسن سینوفارم استفاده کنند.

انتهای پیام/
استرس بیمارستان پزشک مراکز درمانی همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر