کد خبر: 1123719 A

مدیر جهاد کشاورزی مشهد گفت: با اشاره به آغاز برداشت محصول گوجه‌فرنگی از کشتزار‌های مشهد، پیش‌بینی می شود که امسال ۱۲۰ هزار تن محصول توسط کشاورزان برداشت شود.

به گزارش ایلنا از مشهد، سعید خوش‌قامت مدیر جهاد کشاورزی مشهد گفت: برداشت گوجه فرنگی از سطح ۳ هزار هکتار کشتزار این محصول در مشهد آغاز شده است که بر اساس شرایط آب و هوایی کار برداشت تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: کاشت گوجه فرنگی به دلیل دوره تولید کوتاه، مزایای زیاد، ارزش اقتصادی و کاشت نسبتا راحت مورد اقبال بسیاری از کشاورزان است و امسال مهم‌ترین گونه‌های کشت شده گوجه در مشهد را کاکی، نوید، موبیل و ارقام هیبرید تشکیل می‌دهند.

مدیر جهاد کشاورزی مشهد ادامه داد: معیار‌های انتخاب ارقام توسط کشاورزان برای کشت بر اساس ویژگی‌هایی مانند نوع محصول، شکل گیاه، مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها و همچنین عوامل مرتبط با آب و هوا، طول دوره رسیدن و مدیریت کشاورزی است.

مدیر جهاد کشاورزی مشهد تاکید کرد: محصول تولیدی مشهد علاوه بر تامین نیاز تازه خوری داخل استان به سایر استان‌ها ارسال می‌شود و محصول فرآوری شده آن نیز به دیگر کشور‌ها صادر می‌شود.

انتهای پیام/
جهاد کشاورزی شرایط آب و هوایی گوجه فرنگی مشهد کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر