کد خبر: 1123716 A

با اجرای طرح غربالگری بینایی؛

مدیرکل بهزیستی استان قزوین با اشاره به غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ ساله در استان گفت: همزمان با آغاز طرح بینایی سنجی از اردیبهشت ماه تا کنون ۱۱ هزار و ۵۹۷ کودک قزوینی غربالگری شده و ۹۸۷ نفر از آن‌ها برای بررسی بیشتر به بینایی سنجی معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علیرضا وارثی با اشاره به غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ ساله در استان گفت: همزمان با آغاز طرح بینایی سنجی از اردیبهشت ماه تا کنون ۱۱ هزار و ۵۹۷ کودک قزوینی در ۵۵ پایگاه غربالگری بینایی استان غربالگری شده و ۹۸۷ نفر از آن‌ها برای بررسی بیشتر به بینایی سنجی معرفی شدند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین ادامه داد: در استان قزوین ۶۰ هزار کودک در رنج سنی بینایی سنجی قرار دارند که تعداد زیادی از آن‌ها به دلیل ترس از ابتلا به کرونا به مراکز مراجعه نکرده‌اند و لازم است در زمینه ضرورت شرکت در طرح و اطمینان از رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی آگاهی سازی شود.

وی عنوان کرد: غربالگری بینایی کودکان تا پایان سال ادامه دارد و مراکز مثبت زندگی نیز به طور ثابت این طرح را اجرا می‌کنند و کودکان به این مراکز معرفی می‌شوند.

وارثی با تاکید بر اهمیت شرکت در طرح بینایی سنجی گفت: اجرای این طرح در پیشگیری از نابینایی و کم بینایی در بزرگسالی اهمیت بالایی دارد؛ از این رو لازم است خانواده‌ها ضمن رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، جهت انجام غربالگری بینایی کودکان به مراکز ثابت و سیار تعیین شده در سراسر استان مراجعه کنند.

انتهای پیام/
استان قزوین بهزیستی خانواده کودکان بینایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر