کد خبر: 1123695 A

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد:

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از رشد 40 درصدی میزان تخلیه کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی از ابتدای امسال تا چهارم شهریور ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، علیرضا محمدی کرجی‌ران با اشاره به میزان تخلیه کالای اساسی(غیرکانتینری) طی پنج ماهه امسال، اظهار کرد: با پهلوگیری 32 فروند کشتی طی مدت یاد شده یک میلیون و 490هزار و 63 تن انواع کالاهای اساسی در بندرشهید رجایی تخلیه شده است.

وی عمده این کالاها را روغن نباتی، برنج، ذرت، شکر، کنجاله سویا ،کود، گندم و جو اعلام کرد و ادامه داد: در این مدت 15 کشتی حامل روغن به میزان 452 هزار و 338 تن وارد بندرشهید رجایی شده که یا پیشتر جهت فرآوری به کارخانجات داخل کشور ارسال شده و یا درحال تخلیه است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، میزان تخلیه گندم به عنوان یک محصول استراتژیک در مدت یاد شده را 334 هزار و 616 تن اعلام کرد که به وسیله پنج کشتی وارد بندر شهید رجایی بندرعباس شده است.

به گفته محمدی کرجی ران، در حال حاضر سه فروند کشتی حامل کالای اساسی روغن، خوراکی، ذرت و گندم در بندرشهید رجایی پهلودهی و عملیات تخلیه درحال انجام است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: تا یک ماه آینده نیز۶۰۰ هزار تن کالای اساسی شامل برنج، روغن خام نباتی، شکر خام و گندم وارد بندر شهید رجایی بندرعباس می‌شود.

بندر شهید رجایی با اختصاص تعداد ۶ پست اسکله ویژه کالای اساسی، بهره گیری از تعداد ۱۵ باب انبار مسقف به مساحت۱۳۰هزار متر مربع با ظرفیت بالغ بر 350 هزار تن، محوطه بارانداز به مساحت ۹۰ هزار متر مربع و ظرفیت 100 هزار تن انواع کالاهای اساسی فله خشک و همچنین تعداد ۳ پایانه نگهداری فرآورده های روغن خوراکی به ظرفیت ۳۷۰ هزار تن یکی از مهمترین مبادی ورودی کالای اساسی کشور به شمار می آید.

انتهای پیام/
رشد کالاهای اساسی بنادر هرمزگان رجایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر