کد خبر: 1123506 A

با هدف آزادی زندانیان غیر عمد؛

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: پویش «نذر آزادی» با هدف آزادسازی زندانیان غیر عمد از 26 مردادماه آغاز و تا اربعین حسین ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایلنا از البرز، سلیمان رستمیان بابیان اینکه بزرگداشت 26 مرداد در سنوات گذشته به شیوه های مختلفی انجام‌شده است، تصریح کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا با برنامه‌ریزی صورت گرفته در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز برنامه‌های مختلفی برای سالروز بازگشت آزادگان در نظر گرفته شد که یکی از آن برنامه‌ها پویش «نذر آزادی» است که با هدف آزادسازی زندانیان غیر عمد و در چارچوب بیانیه گام دوم انقلاب و تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص انجام کارهای خیر و خداپسندانه است که با مشارکت آزادگان سرافراز از 26 مردادماه آغاز و تا اربعین حسین ادامه خواهد داشت.

رستمیان هدف از برگزاری این جلسه را استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی فرهنگی برای اجرای گسترده این پویش در جامعه دانست و اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی و اطلاع رسانی گسترده به امید بتوانیم یک حرکت فرهنگی خوب و اثرگذار و یک کار مؤثر و ایثارگرانه که بازخورد فرهنگی در جامعه داشته باشد  انجام دهیم و منجر به یک نتیجه شود.

رستمیان گفت: ما در بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تشکیلاتی به نام شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داریم که در کشور ریاست آن بر عهده ریاست جمهور و در استان‌ها بر عهده استانداران  و مجموعه شاکله شورا مجموعه دستگاه‌های فرهنگی است. در سال‌های اخیر جلسات این شورا برگزارشده است که در سطح گفتمان‌های کلان بوده و تصمیماتی نیز اتخاذ گردیده که در اجرا متأسفانه در مجموعه دستگاه‌های اداری بخشی از آن عملی نمی‌شود.

وی افزود: امروز باید کاری اساسی درزمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برداریم و با تشکیل کارگروه‌های با مشارکت دستگاه‌های فرهنگی به‌صورت تخصصی روی مصوبات بحث و گفتگو صورت گیرد.

انتهای پیام/
بنیاد شهید البرز سلیمان رستمیان پویش نذر آزادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر