کد خبر: 1123295 A

یادداشت؛

یکی از تفاوت های اساسی شرکت در آزمون وکالت با سایر آزمون ها در این است که فارغ از هر نتیجه ای، لازم و ضروری است تا داوطلبان این آزمون فارغ از هر نتیجه و برداشتی که از آزمون دارند لحظه ای مطالعه و مرور جزوه و درس ها را تعطیل نکنند.

ایلنا، پیرو اعلام نتایج آزمون کارآموزی وکالت با دو دسته روبه رو هستیم، در شرایطی که نگه داشتن فضای مطالعه برای پذیرفته شدگان لازم و ضروری است،قطع به یقین ماندن درحال و هوای مطالعه برای کسانی که نامشان در لیست اعلامی دیده نمی شود به قولی از نان شب واجب تر است.

اولین آفت و چالش در شروع این مسیر، پرداختن به مباحثی مانند ایراد داشتن کلید آزمون (پاسخ های صحیح)و استاندارد نبودن سئوالات  است که بر فرض درست بودن این مسائل توصیه می شود بدون کمترین توجهی از این موضوع با این فلسفه که هر چه هست برای همه یکسان است و برابر عبور کنید.

مراقب باشید آفت دوم و اصلی در این مسیر  زمانی تحقق می یابد که شما داوطلبان با توجه به ساعات و روزهایی که درگیر مطالعه بوده اید بخواهید با گفتن این عبارت که این ماده یا این مطلب را بارها خوانده ام خودتان را قانع کنید تا از برخی مطالب عبور کنید؛ نقطه  آغاز اصلی ترین آفت مطالعه و شروع اشتباهی است که مانع موفقیت شما می شود و لازم است به کرات  از آن به آفت مطالعه در عالم حقوق یاد شود.

لذا فارغ از نتیجه آزمون سال99بهتر است فرصت را ولو یک روز از دست نداده، با بررسی نقاط ضعف و قوت خویش،درصد دروس آزمون را تجزیه و تحلیل کرده با ساعات و منابع آزمون تطبیق منطقی داده شروع کنید.

به خاطر داشته باشید هیچ دانش آموخته  حقوق نمی تواند ادعا کند چون یک ماده  قانونی را بارها مطالعه کرده و فلان تحلیل و تفسیر را از صفر تاصد حفظ شده است از مرور و مطالعه مجدد آن ماده   قانونی و تحلیل حقوقی بی نیاز است.

لذا بهتر است آزمون سال99را به عنوان آزمون آزمایشی تلقی بنا به درصدهای اعلامی با یک برنامه ریزی صحیح به ادامه  مطالعه مشغول شده،مجدد توصیه می شود حتی پس از آزمون1400با این فرض که حتما به سوالات پاسخ صحیح داده اید مطالعه و مرور مطالب را از سر بگیرید چراکه آنچه در عالم حقوق هیچ گاه متوقف نخواهد شد مطالعه است.

محمدهادی جعفرپور_وکیل پایه یک دادگستری

 

انتهای پیام/
استاندارد حقوق فلسفه دادگستری برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر