کد خبر: 1122878 A

در گفت و گو با خبرنگار ایلنا مطرح شد:

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: با توجه به شرایط شغلی آتش نشانان و کارگران تنظیف و فضای سبز شهرداری بندرعباس، باید توجه ویژه‌ای به این اقشار زحمتکش درخصوص واکسیناسیون شود.

احمد کناری نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد: همان‌طور که می دانیم آتش نشانی از مشاغل پرخطر جامعه است، آتش نشانان در هر ساعت از شبانه روز آماده خدمت‌اند و جان خود را برای نجات همنوعان شان به خطر می اندازند.

وی افزود: حتی تصور شهری بدون آتش نشان فاجعه آمیز است و به خطر افتادن جان، مال و سلامت مردم را به همراه دارد اما همان آتش نشانی که حاضر است جان فشانی کند در  شرایط  بحرانی فعلی جان خودش به خطر افتاده است.

کناری نژاد ادامه داد: خبر دردناک فوت یکی از آتش نشانان شهر بندر عباس به واسطه بیماری کرونا بسیار اندوهناک بود، این مسئله زنگ خطری برای مسئولان است که باید هر چه سریع تر اقدام جدی و فوری برای واکسیناسیون آتش نشانان انجام دهند. 

این عضو شورا تصریح کرد: اگر در یک ایستگاه آتش نشانی تعدادی از کارگران به کرونا مبتلا شوند قطعا قرنطینه و خانه نشین خواهند شد، حال در هنگام بروز حوادث برای شهر و شهروندان چه کسی آماده خدمت به مردم خواهد بود؟

وی اضافه کرد: با متوقف شدن فعالیت یک ایستگاه آتش نشانی در شهر، اگر حادثه ای رخ دهد جان شهروندان به خطر می‌افتد، پس واکسینه شدن آتش نشانان در شرایط فعلی امری لازم و ضروری است.

وی با بیان اینکه آتش‌نشانان دارای زندگی جمعی اجتناب‌ناپذیر هستند، ادامه داد: با توجه به اینکه در شرایط اضطراری امکان فاصله‌گذاری اجتماعی برای آتش‌نشانان وجود ندارد، لازم است آتش‌نشانان در اولویت قرار بگیرند.

کناری نژاد عنوان کرد: ١٤٨٨ نفر از کارگران تنظیف و ٨١١ نفر از پرسنل فضای سبز زحمت پاکیزگی و زیبایی شهر را برعهده دارند، و اگر نباشند سلامت و بهداشت محیط را نخواهیم داشت،به توجه ویژه ای نیاز دارند و هرچه زودتر باید واکسینه شوند.

کناری نژاد خاطرنشان کرد: تاکنون ٨٥٠  نفر از نیروهای تنظیف  و ١٠٠نفر از نیروهای فضای سبز واکسینه شده اند،این در حالی است که تعداد شاغلین در این  بخش ها چند برابر بیشتر از نفراتی است که تا امروز واکسینه شده اند.

وی افزود: با توجه به شتاب  و سرعت عملی بیشتری که در امر واکسیناسیون عمومی صورت گرفته خیلی از پرسنل با شرایط سنی اعلام شده می توانند واکسن تزریق کنند اما ساز  و کار تزریق واکسن و تعیین جامعه هدف در ابتدا باید طوری تعریف می شد که کارگران زحمتکش شهرداری ها  و پرسنل آتش نشانی  زودتر از این واکسینه می شدند تا خطری آنها را تهدید نکند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر بندرعباس گفت: خوشبختانه پرسنل زحمتکش آرامستان بندرعباس که مانند کادر درمان در خط مقدم شرایط بحرانی کرونا خدمت می کنند واکسینه شدند اما در بخش هایی که ذکر شد با توجه به پیگیری هایی که از سال گذشته انجام شده هنوز اقدام موثری صورت نگرفته و متاسفانه  ٣٢ نفر از آتش نشانان به کرونا مبتلا شده اند و هنوز هیچ واکسنی به آنها تزریق نشده است. 

وی‌ خاطر نشان کرد: امیدواریم با چاره اندیشی به موقع مسئولان مربوطه اقدام عملی و ثمر بخشی در این حوزه اتفاق بیفتد، زیرا جان  و مال شهروندان به وقت حادثه با جان فشانی و از خودگذشتگی آتش نشانان حفظ خواهد شد.

انتهای پیام/

خبرنگار: سمانه کمالی باغستانی

زیبایی شورای شهر شهرداری فضای سبز واکسیناسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر