کد خبر: 1122787 A

رئیس سازمان برنامه و بودجه قزوین:

رئیس سازمان برنامه و بودجه قزوین گفت: به کار گیری پروژه زیرساخت داده‌های مکانی در استان در مواردی مانند مدیریت شهری و بحران‌هایی مانند سیل و زلزله به داشتن عملکرد بهتر و صرفه جویی در زمان و هزینه کمک می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، ابوالفضل یاری در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان که پیش از ظهر امروز در استانداری برگزار شد، گفت: پروژه زیرساخت داده مکانی که در آن اطلاعات مکانی در بستری امن تهیه و بروز رسانی می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار است؛ اما برخی دستگاه‌های استان به بهانه‌های امنیتی در این راستا همکاری لازم را ندارند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه قزوین ادامه داد: استفاده از این داده‌ها در برخی موارد برای برنامه ریزی و تصمیم گیری مدیریتی در دستگاه‌های اجرایی ضرورت دارد.

وی عنوان کرد: به کار گیری پروژه زیرساخت داده مکانی در مواردی مانند مدیریت شهری و بحران، موضوعات امنیتی و طرح‌های خدماتی کاربرد دارد و به عملکرد بهتر و همچنین ارتقای بهره وری و صرفه جویی در زمان و هزینه و کاهش موازی کاری کمک می‌کند.

یاری با تاکید بر اهمیت پروژه زیرساخت مکانی در زمان بحران گفت: با استفاده از این داده‌ها می‌توان در زمان بحران‌هایی مانند سیل و زلزله عملکرد بسیاری بهتری داشت.

انتهای پیام/
زلزله سازمان برنامه و بودجه سیل صرفه جویی مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر