کد خبر: 1122623 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان عنوان کرد؛

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: در چشم انداز آموزش و پروش استان که ابتدای سال 99 طراحی شده تمام ساحت‌های آموزشی و پرورشی در نظر گرفته شده و این موضوع در ارتقای رتبه استان امری ضروری است.

حسنعلی اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین با بیان اینکه در آموزش و پرورش سعی بر این است که از آموزش تک ساحتی دور باشیم گفت: یکی از دغدغه‌های ما این است که به دنبال تربیت تمام ساحتی هستیم؛ به این معنا که ساحت علم و فناوری، سیاسی، اجتماعی، عبادی، اعتقادی، زیستی، تربیت بدنی، هنری، زیبایی شناختی و اقتصادی نیز دارای اهمیت است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر در کشور داریم این است که مطالبه اولیا از آموزش و پروش تک ساحتی شده؛ یعنی همه فکر می‌کنند معلم و متولی تعلیم و تربیت استان وظیفه دارد اقداماتی انجام دهد تا دانش آموز معدل خوبی داشته، قبولی در تیزهوشان و رتبه خوب کنکورداشته باشد؛ اما ما  نقش خود را این نمی‌بینیم.

وی ادامه داد: نقش ما به عنوان متولیان تعلیم و تربیت کشور بسیار فراتر از این است و تلاش داریم به نظام تربیتی تمام ساحتی توجه عمیق داشته باشیم  و برای تمام این‌ها برنامه داریم.

اصغری با تاکید بر اینکه در چشم انداز آموزش و پروش استان که ابتدای سال 99 طراحی شده تمام ساحت‌ها در نظر گرفته شده گفت: اگر بنا است در افق 1403 قزوین از رتبه 21 به سه استان برتر کشور ارتقا یابد باید تماما این موارد در آن مد نظر قرار گرفته باشد.

وی عنوان کرد: اگر به این برسیم که دانش آموز باید به شهروند خوب تبدیل شود توجه به تربیت تمام ساحتی اهمیت دارد و اگر ادعا کردیم نظام آموزش و پرورش باید یک نظام برنامه محور و علمی باشد به همین دلایل است.

انتهای پیام/
آموزش و پرورش استان استان قزوین زیبایی علم و فناوری آموزش و پروش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر