کد خبر: 1121140 A

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پوشاک مشهد گفت: حدود ۵۰ درصد از فروشندگان پوشاک مشهد در پاساژها، بازار‌های روبسته و مجتمع‌های تجاری مستقر هستند که به دلیل ممنوعیت‌های جدید اعمال شده برای مشاغل در تعطیلی به سر می‌برند.

به گزارش ایلنا از مشهد،  جواد مفیدی رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پوشاک مشهد گفت: حدود ۵۰ درصد از فروشندگان پوشاک این شهر در پاساژها، بازار‌های روبسته و مجتمع‌های تجاری مستقر هستند که به دلیل شیوع کرونا و ممنوعیت‌های جدید اعمال شده برای مشاغل در تعطیلی به سر می‌برند.

او افزود: ۱۰ هزار واحد صنفی به عنوان فروشنده پوشاک در سطح کلانشهر مشهد دارای پروانه صنفی کسب و کار هستند.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پوشاک مشهد  ادامه داد: تعطیل اجباری پاساژ‌ها و مجتمع‌ها برای مقابله با بحران شیوع ویروس کرونا مدتی است که آغاز شده و در جدیدترین اعمال محدودیت‌های کرونایی نیز پاساژ‌ها و مجتمع‌های تجاری و بازار‌های سرپوشیده در زمره هفت رسته شغل پرخطر شناخته شده و مشمول تعطیل دستوری قرار گرفته‌اند.

مفیدی بیان کرد: این در حالی است که مالکان، متصدیان و فروشندگان واحد‌های صنفی مستقر در پاساژ‌ها و مجتمع‌های تجاری به راحتی قادر به اعمال و اجرای دستورالعملهای بهداشتی در محدوده فعالیت خود هستند.

او تصریح کرد: در حالی واحد‌های صنفی مستقر در پاساژ‌ها و مجتمع‌های تجاری سرپوشیده بر اساس محدودیت‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، موظف به تعطیلی هستند که واحد‌های عرضه پوشاک مستقر در حاشیه خیابان‌های اصلی و فرعی اجازه فعالیت دارند.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پوشاک مشهد  تأکید کرد: این وضعیت کسب و کار در حالی است که گرانی شدید و روزافزون مواد اولیه موجب افزایش قیمت تمام‌شده پوشاک تولیدی شده است.

مفیدی اظهار کرد: از سوی دیگر هزینه‌های روزافزون معاش خانوار بالا رفته و نرخ مایحتاج اساسی و اولیه زندگی روندی صعودی را طی می‌کند لذا جای پوشاک در سبد خرید خانوار تنگتر و تنگتر شده تا جایی که به شدت تنزل پیدا کرده و اینک خرید پوشاک در زمره اولویت‌های نخست خانوار‌ها قرار ندارد.

انتهای پیام/
افزایش قیمت کسب و کار گرانی مشهد ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر