کد خبر: 1121076 A

مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی:

مدیرعامل نیروگاه تولید برق شهید رجایی گفت: در آستانه آخرین ماه تابستان 1400 تمامی واحدهای این نیروگاه به منظور کمک به تامین برق پایدار در مدار تولید برق قرار دارند.

علی فرهور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین با اشاره به تولید برق در نیروگاه شهید رجایی گفت: از آغاز پیک مصرف برق و ضرورت آمادگی نیروگاه‌ها برای کمک به تامین برق پایدار، این نیروگاه با دارا بودن 13 واحد بخاری و سیکل ترکیبی با تمام توان و حداکثر آمادگی، در حال تولید برق مطمئن و پایدار برای گذر از فصل گرما در سال 1400 است.

مدیرعامل نیروگاه تولید برق شهید رجایی عنوان کرد: با آغاز فصل گرما، به دلیل استفاده از سیستم‌های سرمایشی به ویژه در مناطق گرمسیر کشور، برق بیشتری در کشور مصرف می‌شود.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود برای کمک به پایداری شبکه سراسری تولید انرژی الکتریکی و کاهش هزینه‌های تولید و تعمیرات در نیروگاه‌ها، مصرف کنندگان از انرژی الکتریکی به طور بهینه استفاده کنند؛ به طوری که سعی شود در ساعات پیک مصرف، از دستگاه‌ها و وسایل برقی پرمصرف، کمتر استفاده کنند.

فرهور گفت: واحدهای سیزده گانه نیروگاه شهید رجایی با تولید سالانه 12 میلیارد کیلووات ساعت انرژی، برق مورد نیاز حدود 4 درصد از مصرف کشور را به انرژی الکتریکی تامین می‌کند.

انتهای پیام/
انرژی برق کاهش هزینه رجایی مصرف کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر