کد خبر: 1120671 A

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان خبر داد:

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان مرکزی گفت: 79 برنامه مستند از جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و صنایع‌ دستی استان مرکزی با عنوان «همسفر» برای شبکه سراسری مستند تولید شد.

به‌ گزارش خبرنگار ایلنا، مصطفی مرزبان در آیین تجلیل از دست اندرکاران تهیه این مجموعه‌های تلویزیونی، افزود: این برنامه‌ها از بهمن ماه سال 99 تاکنون تهیه شده و از طریق شبکه سراسری مستند بر مبنای قرارداد رسمی پی گرفته شده است.

وی ادامه داد: 24 قسمت از این برنامه‌ها در مورد معرفی جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی شهرستان اراک، 12 قسمت مربوط به شهرستان ساوه، 12 قسمت دیدنی‌های شهرستان کمیجان، 18 قسمت جاذبه‌های شهرستان تفرش، 6 قسمت داشته‌های فرهنگی و تاریخی شهرستان آشتیان و 7 قسمت مربوط به جاذبه‌های گردشگری شهرستان شازند و شهرهای مهاجران و آستانه از توابع شهرستان شازند بوده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان مرکزی اظهار داشت: ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری و همچنین صنایع‌دستی منحصر به فرد و تنوع قومیت‌ها و پیشینه تاریخی و باستانی استان مرکزی به عنوان سوژه‌های بکری برای برنامه‌سازان و مستندسازان رسانه ملی در کانون توجه قرار دارد.

مرزبان تصریح کرد: تلاش شده تا معرفی جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و صنایع دستی سایر شهرستان‌های استان تداوم یابد و داشته‌های ملموس و غیرملموس تمامی مناطق استان از طریق این شبکه پر بیننده به‌زودی معرفی شود. 

انتهای پیام/
همسفر جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و صنایع‌ دستی شبکه سراسری مستند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر