کد خبر: 1120180 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 2102 فقره ثبت سفارش کالا در استان مرکزی انجام شده که از این میزان 2012 فقره آن تأیید شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید جعفری‌کرهرودی افزود: در سال جاری نسبت ثبت سفارش انجام شده به مجموع سفارشات صورت گرفته، بیش از 95 درصد ارزیابی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین ارزش اعتباری ثبت سفارش کالا در استان مرکزی در سال جاری 469 میلیون یورو است که از این میزان 448 میلیون یورو آن به تأیید رسیده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با بیان اینکه مجموع واردات استان مرکزی در سال جاری ۱۲۱ میلیون دلار است، اظهار داشت: چین، ترکیه، امارات متحده عربی، هند و آلمان عمده کشورهای مبدا واردات کالا به استان مرکزی در سال جاری بوده است.

جعفری‌کرهرودی تصریح کرد: پودر آلومینا، آند کربنی، کویل آلومینیوم، خط تولید آمپول، بادام، مواد اولیه آبمیوه، لوازم یدکی، شمش آلومینیوم و تجهیزات و خطوط تولید از ترکیبات کالایی وارد شده به استان بوده است.

وی بیان داشت: طبق قوانین موجود کالاهایی که هنگام خرید و فروش در سامانه جامع تجارت و سامانه جامع انبارها ثبت نشوند، در زمره مرسوله‌های قاچاق است و مشمول جرایم کالای قاچاق می‌شوند. در این راستا فعالان این حوزه باید نسبت به این قوانین توجه ویژه داشته باشند. 

انتهای پیام/
سفارش کالا 2102 فقره ثبت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر