کد خبر: 1120082 A

رییس سازمان چای کشور خبر داد:

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به آغاز چین سوم برگ سبز چای از باغات شمال، گفت: پیش بینی می شود حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار تن برگ سبز برداشت شود.

به گزارش ایلنا از لاهیجان،حبیب جهانساز با اشاره به آغاز چین سوم برگ سبز چای از باغات شمال کشور، اظهار کرد: پیش بینی شده حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار تن برگ سبز برداشت شود.

وی به برداشت روزانه ۸۰۰ تن برگ سبز چای از باغات گیلان و مازندران اشاره کرد و افزود: از ابتدای برداشت برگ سبز چای در اردیبهشت ماه تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار تن برگ سبز از باغات شمال کشور برداشت و خریداری شده است.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه ۵۵ درصد برگ‌های سبز خریداری شده از چایکاران از نوع درجه یک است، گفت: ارزش برگ‌های خریداری بیش از ۵۹۵ میلیارد تومان است.

وی همچنین به میزان پرداخت مطالبات چایکاران اشاره و با بیان اینکه تاکنون ۸۱ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است، اضافه کرد: این میزان معادل ۴۷۸ میلیارد تومان است.

جهانساز ادامه داد: از این میزان دولت حدود ۹۰ درصد سهم خود و کارخانجات نیز حدود ۷۰ درصد سهم خود را پرداخت کرده‌اند که تلاش می‌شود تا مابقی مطالبات چایکاران دریافت و به حساب آنها واریز شود.

وی با تأکید بر اینکه چین باکیفیت به چایکاران توصیه و تأکید شده است، اظهار کرد: امسال کارخانجات چایسازی بیش از ۲۲ هزار تن چای خشک تولید کرده‌اند.

 

انتهای پیام/
چای چین دولت لاهیجان سازمان چای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر