کد خبر: 1119538 A

مدیرکل انتقال خون استان قزوین به اجرای پویش نذر خون از تاسوعا تا اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: پایگاه های خون‌گیری این اداره کل در شهرهای قزوین و تاکستان امروز تاسوعا و فردا عاشورا فعال و آماده خدمت هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مریم مدرسی با اعلام این خبر گفت: پایگاه انتقال خون قزوین امروز مصادف با تاسوعای حسینی از ساعت ۸ صبح فعالیت خود را آغاز کرده و خون گیری از متقاضیان تا ساعت ۲۴ ادامه دارد.

وی یادآورشد: همچنین پایگاه انتقال خون قزوین در روز پنجشنبه /فردا/  ۲۸ مرداد همزمان با عاشورای حسینی نیز از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ و جمعه ۲۹ مرداد از ساعت ۹ تا ۱۳ فعال و آماده خون‌گیری از عزاداران حسینی (ع) است.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت : فعالیت پایگاه انتقال خون شهرستان تاکستان نیز روز چهارشنبه ۲۷ مرداد مصادف با روز تاسوعا از ساعت هشت تا ۱۸ و پنجشنبه ۲۸ مرداد مصادف با روز عاشورا از ساعت هشت تا ۱۷ است.

مدرسی خاطر نشان کرد: در شهرستان بوئین زهرا نیز سامانه سیار خونگیری منتظر مردم نیکوکار این شهرستان در شب عاشورا از ساعت ۱۸ تا ۲۲ است تا پذیرش اهداکنندگان خون باشد.

وی تاکید کرد: اهداکنندگان خون این اطمینان را داشته باشند که پروتکل های بهداشتی در مراکز اهدای خون استان قزوین به صورت جدی مورد توجه بوده و خطری متوجه آنها نیست.

مدرسی با بیان اینکه نیاز به خون دایمی و مستمر است و از سوی دیگر خون و فراورده های خونی بیش از چند روز قابلیت حفظ و ماندگاری ندارند، گفت : امیدواریم شهروندان نوع دوست استان، اهدای خون در دیگر ایام سال را فراموش نکرده و در روزهای باقی مانده از ماه های محرم و همچنین صفر در طرح نذر خون شرکت کنند.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت: شیوع ویروس کرونا موجب شده بود تا آمار اهداکنندگان در سال گذشته پایین بیاید اما اطلاع رسانی مناسب و مشاهده رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی در پایگاه‌های انتقال خون موجب شد تا این روند تغییر کرده و رفته رفته شاهد رشد مراجعات برای اهدای خون بویژه در پویش نذر خون باشیم.

وی افزود: پویش نذر خون با توجه به نیاز این استان به خون و فرآورده های خونی به ویژه در شرایط کرونایی و با هدف حمایت از بیماران نیازمند و جلب مشارکت مردم انجام می گیرد و از مردم نیکوکار استان قزوین نیز درخواست می شود در این پویش شرکت و زندگی را به بیماران هدیه کنند.

 

انتهای پیام/
استان قزوین انتقال خون رشد عاشورا محرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر