کد خبر: 1118960 A

فرمانده پلیس راهور خراسان رضوی گفت: با توجه شرایط کرونایی مشهد، هنوز دستوری جهت محدودیت تردد در روز‌های تاسوعا و عاشورا ابلاغ نشده است.

به گزارش ایلنا از مشهد،  سرهنگ حمیدرضا دهنوی فرمانده پلیس راهور خراسان رضوی گفت:  با توجه به ممنوعیت دسته روی و عزاداری در حرم مطهر رضوی و خیابان‌های منتهی به آن، احتمال اعمال محدودیت‌های ترافیکی کم خواهد بود و صرفا بنا به شرایط خاص، شاید محدودیتی در نظر گرفته شود ولی هنوز دستوری جهت محدودیت تردد در روز‌های تاسوعا و عاشورا در مشهد ابلاغ نشده است.

وی افزود: در مناطق شلوغ شهر که دارای مراکز درمانی و داروخانه هستند و همچنین، هسته‌های مرکزی شهر که ایستگاه‌های صلواتی دایر شده اند، همکاران من جهت روان سازی ترافیک حاضر هستند تا مشکلی برای تردد شهروندان به وجود نیاید.

فرمانده پلیس راهور خراسان رضوی در واکنش به ساعت عزاداری برخی هیئت‌ها و تداخل آن با آغاز ساعت ۲۲ ادامه داد: پیش از این هم به هیئت‌های عزاداری اعلام کرده بودیم که بهتر است مراسم سوگواری تا قبل از ساعت ۲۲ به پایان برسد تا مشکل تردد و جریمه وسایل نقلیه را نداشته باشیم؛ زیرا برابر قانون و مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، خودرو‌های متخلف قطعا اعمال قانون خواهند شد.

سرهنگ دهنوی با اشاره به کاهش تردد‌های شبانه در مشهد بیان کرد: اکنون شاهد آن هستیم که با توجه به شرایط قرمز، بسیاری از همشهریان ضمن رعایت قانون، تردد‌ها را به حداقل رسانده اند و گزارش‌های ما حاکی از کاهش ۵۰ درصدی تردد‌های شبانه است. کسانی هم که تردد می‌کنند، ابتدا پیامک تذکر دریافت می‌کنند و در صورت گزارش افسران کنترل ترافیک مبنی بر تعدد تردد، آن خودرو جریمه خواهد شد؛ بنابراین ما دو پیامک هشدار و اعمال قانون خواهیم داشت که به طور میانگین، هرشب بین ۱۳ تا ۱۵ هزار پیامک هشدار و تذکر برای صاحبان خودرو‌ها ارسال می‌کنیم.

وی با اشاره به فرصت ۴۸ ساعته خروج خودرو‌های غیربومی از مشهد تصریح کرد: در حال حاضر عمده تردد جاده‌ای مربوط خروج خودرو‌های غیربومی از مشهد است و پس از پایان مهلت ۴۸ ساعته، با خودرو‌های متخلف برابر قانون برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

فرمانده پلیس راهور خراسان رضوی در مورد احتمال لغو ممنوعیت تردد شبانه در تاسوعا و عاشورای حسینی تاکید کرد: تاکنون چنین ابلاغی اعلام نشده است. اما اگر ستاد ملی کرونا چنین تصمیمی بگیرد، ما طبق دستور جدید عمل خواهیم کرد. در غیر اینصورت، شرایط مانند سابق خواهد بود و تغییری رخ نخواهد داد.

انتهای پیام/
پلیس راهور خراسان رضوی خودرو عاشورا مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر