کد خبر: 1118894 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از تزریق بیش از 297 هزار دوز واکسن کرونا از آغاز واکسیناسیون تا امروز در استان خبر داد.

شهرام حبیب زاده در گفت و گو با ایلنا درباره آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان و اثرات ناشی از آن بیان کرد: کرونا در استان از وضعیت بحرانی نیز عبور کرده به طوریکه در شبانه روز گذشته 167 بیمار جدید کرونایی شناسایی و بستری شدند و متاسفانه در مدت یاد شده 12 هم استانی جان خود را از دست داده است.

وی در رابطه با آمار کل بستری ها در بیمارستان های استان نیز بیان کرد: در حال حاضر 793 بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند که وضعیت 101 بیمار وخیم گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از ترخیص 154 بیمار کرونایی با وضعیت بهبود نسبی در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: به دلیل کمبود تخت در بیمارستان ها مجبور هستیم بیمارانی که بهبودی نسبی دارند را سریعتر ترخیص کنیم تا ظرفیت بیمارستان ها برای پذیرش بیماران جدید افزایش یابد. 

وی ادامه داد: در صورت افزایش موارد بستری در بیمارستان ها، دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به ناچار مجبور به استفاده از بیمارستان صحرایی برای درمان بیماران جدید کرونایی خواهد بود که در این خصوص تمهیدات لازم از سوی فوریت های پزشکی استان انجام شده است.

حبیب زاده درباره رنگبندی شهرهای استان بر اساس وضعیت شیوع کرونا اذعان کرد: بر اساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان های اردبیل، پارس آباد، مشگین‌شهر، خلخال، گرمی، سرعین و اصلاندوز در وضعیت قرمز و شهرستانهای بیله سوار، نیر، نمین و کوثر در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی در رابطه با آخرین آمار تزریق واکسن‌های کرونا در استان نیز بیان کرد: در نوبت اول برای 244 هزار و 679 نفر واکسن تزریق شده و همچنین در نوبت دوم نیز تعداد 52 هزار و 536 نفر در برابر کرونا واکسینه شده اند که جمعا از آغاز واکسیناسیون تاکنون 297 هزار و 215 دوز واکسن کرونا در استان مورد استفاده قرار گرفته است.

انتهای پیام/

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

استان اردبیل کرونا اردبیل کووید 19 شهرام حبیب زاده علوم پزشکی اردبیل فوتی کرونایی آمار کرونا اردبیل بستری کرونایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر