کد خبر: 1118754 A

دبیر ستاد مبارزه با کرونا خراسان رضوی گفت: داروخانه‌های توزیع‌کننده دارو‌های بیماران کرونایی در مشهد به دو برابر افزایش یافت.

به گزارش ایلنا از مشهد، سیدحمید موسوی دبیر ستاد مبارزه با کرونا خراسان رضوی از افزایش دو برابری داروخانه‌های توزیع‌کننده دارو‌های بیماران کرونایی در مشهد خبر داد و گفت: به علت جلوگیری از پیدایش بازار سیاه این داروها در تمام داروخانه‌ها توزیع نمی‌شود.

وی در خصوص کمبود دارو‌های مختص درمان بیماران کرونایی افزود: دلیل اینکه تعداد داروخانه‌های توزیع دارو‌های کرونایی بیشتر نمی‌شود به این خاطر است که جلوی سوءاستفاده از این موضوع گرفته شود، ممکن است به علت کمبود این دارو‌ها در بازار عده‌ای از افراد سودجو بخواهند از این شرایط سوءاستفاده کنند و بازار سیاه راه بیاندازند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا خراسان رضوی ادامه داد: داروی مورد نیاز بیماران مطمئنا به اندازه کافی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد و برنامه افزایش مراکز توزیع دارو با توجه پراکندگی مشهد در دستور کار است تا این داروخانه‌ها از چهار مرکز به هشت داروخانه توزیع داروی کرونا افزایش یابد.

جبرائیل موفق معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این رابطه گفت: تنها بیماران کرونایی سرپایی ممکن است به جهت تأمین داروی خود با مشکل مواجه شوند که خوشبختانه با مجوز وزارت بهداشت و درمان از دو روز آینده سرم به تعداد زیادی در داروخانه‌ها توزیع می‌شود.

انتهای پیام/
خراسان رضوی دارو درمان مشهد بازار سیاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر