کد خبر: 1117953 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: درحال حاضر در زمینه تجهیزات مهم‌ترین نیاز ما اکسیژن است، طبق برآوردهای پزشکی برای ۳۰ تخت حدود ۱۰۰ کپسول اکسیژن ۴۰ لیتری طی ۲۴ ساعت نیاز است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، پیمان نامدار در جلسه ستاد کرونا که عصر امروز در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، گفت: درحال حاضر در زمینه تجهیزات مهم‌ترین نیاز ما اکسیژن است، طبق برآوردهای پزشکی برای ۳۰ تخت حدود ۱۰۰ کپسول اکسیژن ۴۰ لیتری طی ۲۴ ساعت نیاز است.   

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: در بیمارستان بوعلی ۳۰ تخت اضافه کرده و دو تابلو برق سوخت و مجبور شدیم افزایش ظرفیت در این بیمارستان را متوقف کنیم.

وی ابراز کرد: باتوجه به افزایش مراکز واکسیناسیون در استان در حال حاضر توان تزریق روزانه ۲۰ هزار واکسن وجود دارد.

این مسئول افزود: تمام تلاش ما این بود که سرم و رمدسیور در اختیار بیماران قرار بگیرد، در رابطه با کرونا دستورالعمل‌های علمی سریع تغییر می‌کند، به عنوان نمونه از بین رفتن تاثیر برخی داروها و در نتیجه خارج شدن آن‌ها از پوشش بیمه است.

وی عنوان کرد: تاکنون ۳۰۰ هزار واکسن در استان تزریق شده که ۲۵ درصد مجموع استان را شامل  می‌شود.

نامدار اظهار کرد: ما تازه از گرفتاری الموت خارج شده‌ایم و بار دیگر این خطر برای این مناطق وجود دارد و نیاز است که این موضوع موود توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: روزهایی که واکسیناسیون به خوبی در مراکز مختلف استان در حال انجام است کمتر دیده می‌شود؛ اما یک روز که واکسیناسیون تاکسی‌های اینترنتی آغاز شده و تجمع زیاد است بازتاب داده می‌شود؛ در فضایی که در کشور و استان با شرایط سخت در حال تلاش هستیم انتظار داریم نمک روی زخم ما پاشیده نشده و تمام روزها و شرایط و تلاش‌ها بازتاب داده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: فعالیت اصناف گروه یک نیز باید محدود شود؛ چرا که تعداد آن‌ها نیز زیاد است و در صورت فعالیت تمام آن‌ها د  یک زمان به نتیجه نمی‌رسیم.

وی گفت: طی تفاهم نامه با ارتش برای خدمات رسانی در فاز اول ۵۰۰ میلیون حواله صادر شده تا ونتیلاتور و تجهیزات خریداری شود.

این مسئول ابراز کرد: توجه به این نکته ضروری است که مریضی که خدمات با کیفیت دریافت کند میزان مرگ و میر در استان کاهش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/
استان قزوین برق دانشگاه علوم پزشکی درمان مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر