کد خبر: 1117861 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی خبر داد؛

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 920 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن در استان مرکزی وصول شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید جعفری کرهرودی افزود: در این مدت 8 پروانه اکتشاف و 5 گواهی کشف در نقاط مختلف این استان صادر شده است.

وی ادامه داد: همچنین در این بازه زمانی 3 پروانه بهره‌برداری با ذخیره قطعی 5 میلیون و 220 هزار تن و ذخیره اسمی 240 هزار تن در استان مرکزی صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: در سال جاری 212 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی در معادن استان مرکزی صورت گرفته که در این فرآیند بیش از 20 فرصت اشتغال جدید ایجاد شده است.

جعفری کرهرودی تصریح کرد: تاکنون 263 پروانه اکتشاف و 241 گواهی کشف در این استان صادر شده و بیش از 4600 نفر نیز در حوزه اشتغال دارند.

وی بیان داشت: 36 نوع ماده معدنی از ذخایر قطعی استان در حال استخراج است که بیشترین آن مربوط به معادن تراورتن با 100 فقره و سنگ لاشه 98 فقره بوده و اغلب این معادن در شهرستان‌های محلات و ساوه و زرندیه مستقر هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تأکید کرد: بهره‌گیری هر چه بیشتر از ظرفیت معادن همراه با نظارت گسترده این سازمان در دستور کار قرار دارد. 

انتهای پیام/
حقوق دولتی معادن 920 میلیارد ریال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر