کد خبر: 1117726 A

مدیرکل بحران استان خبرداد:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: بر اساس آخرین برآورد اولیه، خسارت مناطق سیل زده این استان در شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین و هوراند به ۲۰۴.۵ میلیارد تومان رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمد باقر هنربر  در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: بیشترین خسارت در مناطق سیل زده شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین و هوراند با ۱۲۳.۵ میلیارد تومان مربوط به بخش کشاورزی منطقه است.

وی ادامه داد: سیل در بخش راه نیز  ۳۰ میلیارد تومان خسارت وارد کرده و ۲۰ کیلومتر راه روستایی و ۲۰ پل و دهنه پل دچار خسارت و ویرانی شده است.

هنربر افزود: ۲۵ میلیارد تومان در بخش آب و تصفیه خانه، ۱۵.۵میلیارد تومان در بخش مسکن و پنج میلیارد تومان در بخش گاز خسارت های دیگری است که سیل شهرستان های سه گانه استان به همراه داشته است.

وی با اشاره به اینکه ۶ روستا جزو مهم‌ترین مناطق سیل زده و آسیب دیده به حساب می آید، گفت: ۲.۵ میلیارد تومان دیگر در بخش برق و ۲ میلیارد تومان نیز در ادوات کشاورزی و خودرو، ساکنان مناطق سیل زده را دچار خسارت کرده است.

هنربر همچنین با اشاره به اینکه وضعیت ارتباطی و اینترنتی این منطقه پیش از سیل نیز مناسب نبوده است، اظهار کرد: باید اداره کل ارتباطات، امکانات و زیرساخت های ارتباطی و اینترنتی این منطقه را فراهم کند، البته در مناطق زلزله زده میانه و سراب نیز مشکلات ارتباطی از این دست وجود داشت.

این گزارش می‌افزاید، علی نیکزاد نائب رئیس مجلس، اسماعیل نجار رئیس ستاد مدیریت بحران کشور، علی خضریان رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، عزیزالله مهدیان سرپرست بنیاد مسکن، محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر، حسین حاتمی نماینده کلیبر، خداآفرین و هوراند، محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از مدیران اجرایی برای نظارت‫ میدانی‬⁩ از روند کمک‌رسانی به مردم و بررسی علل وقوع سیل و تامین اعتباراتی برای جبران خسارت ۲۰۴ میلیارد تومانی سیلاب دیروز سفری یک روزه به مناطق سیل زده شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین و هوراند در آذربایجان شرقی داشتند.

انتهای پیام/
آذربایجان شرقی خودرو سیل گاز مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر