کد خبر: 1117685 A

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تعمیرات دو دستگاه دیزل ژنراتور شناور لایروب سومار با اتکا بر دانش بومی خبر داد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، محمدرضا پور رجبی اظهار کرد: دانش و نگرش متخصصان داخلی نه تنها اسباب خودکفایی در تعمیر شناور و دستگاه های بندری را فراهم کرده بلکه ما را در خیلی از زمینه ها مستغنی از تامین قطعات از خارج کرده است.

وی با بیان اینکه امروز شناور سازی‌های داخلی و تعمیرگاه های دریایی و خشکی بندر شهید رجایی قادر به بازسازی و نوسازی شناورها و دستگاه های بندر هستند خاطر نشان کرد : نقش شرکت‌های دانش بنیان در طراحی قطعات و سازندگان داخلی در ساخت این قطعات در شرایط متاثر از تحریم‌ها تحمیلی نقشی بی بدیل و غیر قابل انکار به شمار می آید.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به تعمیر 30 فروند شناور مربوط به استانهای جنوبی و تعداد کثیری چرثقیل، مکنده، آنلودرو... که سال گذشته در تعمیرگاه دریایی و خشکی بندر شهید رجایی و دیگر شناور سازی های استان به انجام رسید تصریح کرد: اگر تحریمی هم وجود نداشت مواردی همچون خروج ارز از کشور و زمانبر شدن زمان تعمیرات مشکلات را فراروی ما در امر خدمات دریایی و تخلیه و بارگیری می گذاشت که امروز این خودباوری و تکیه بر توان داخلی ما را در خیلی از بخشها مستغنی از هرگونه نیاز چه به لحاظ تعمیرات و چه از بعد تامین قطعه از خارج کرده است.

وی به آخرین اقدام صورت گرفته در تعمیرگاه دریایی بندر شهید رجایی اشاره کرد و گفت: کار تعمیرات دو دستگاه دیزل ژنراتور لایروب سومار با اتکا بر دانش بومی به انجام رسیده و هم اکنون نصب آن بر روی شناور لایروب سومار در حال انجام است.

به گفته پور رجبی این دیزل ها با توان بیش از چهارصد کیلو وات کار تامین برق مورد نیاز لایروب ها سومار را تامین  کرده که تعمیر این دو دستگاه دیزل به دست تیم متخصص داخلی و در تهیه قطعات و تجهیزات مورد نیاز نیز شرکتهای دانش بنیان و سازندگان داخلی مشارکت داشته اند.

با نصب و راه اندازی این دو دستگاه دیزل  شناور لایروب سومار که کار لایروبی و تامین عمق مورد نیاز برای شناورهای متردد را در گستره آبی استان هرمزگان برعهده دارد قادر خواهد بود از حداکثر توان خود در مواقع لزوم استفاده کند.

انتهای پیام/
ارز مشکلات معاون بنادر هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر