کد خبر: 1117523 A

دبیر ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران عنوان کرد؛

دبیر ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران گفت:در این دوره برای نخستین بار بخش ویژه‌ای برای بانوان و جوانان منظور شده است که در این راستا شورای سیاستگذاری و داوران برای استعدادیابی جوانان زیر ۲۵ سال و بانوان خوشنویس بخش ویژه‌ای را در نظر گرفته‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، محمدحسین اسماعیلی با اشاره به ویژگی‌های ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران گفت: این دوره از دوسالانه دارای ویژگی‌هایی است که آن را از دوره‌های قبلی متمایز می‌کند و می‌تواند آن را به نقطه عطفی در رویدادهای هنری و خوشنویسی تبدیل کند.

دبیر ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران ادامه داد: اضافه شدن بخش نقاشی خط به بخش‌های ششمین دوسالانه از جمله این ویژگی‌ها است که پس از دوره اول در سایر دوره‌ها حذف شد و امسال با تصویب شورای سیاستگذاری دوباره به عنوان یکی از بخش‌های اصلی گنجانده شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین عنوان کرد: در این دوره برای نخستین بار بخش ویژه‌ای برای بانوان و جوانان منظور شده است که در این راستا شورای سیاستگذاری و داوران برای استعدادیابی جوانان زیر ۲۵ سال و بانوان خوشنویس بخش ویژه‌ای را در نظر گرفته‌اند.

وی افزود: همکاری فرهنگستان هنر در برگزاری نشست‌های تخصصی و علمی اتفاق میمون و مبارکی است که در این دوره رخ می‌دهد و همکاری فرهنگستان هنر موجب غنای پژوهش در این دوره از دوسالانه خواهد بود و با برگزاری نشست‌های علمی و تخصصی به انجام خواهد رسید.

اسماعیلی تصریح کرد: امسال ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران به نام عمادالکتاب قزوینی نامگذاری شده است و مقرر است به این مناسبت یک همایش علمی و تخصصی با حضور شخصیت‌های فرهنگی و هنری درباره معرفی جایگاه و شخصیت این خوشنویس برجسته برگزار شود.

وی تأکید کرد: در این دوره از دوسالانه همه آثار راه یافته به دوسالانه پس از اتمام رویداد، بوسیله دبیرخانه به هنرمند عودت خواهد شد و فقط اصل آثار اجرای زنده  افرادی که دارای رتبه برتر شده‌اند، عودت نمی‌شود.

دبیر ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران در پایان گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به دوسالانه 25 مرداد ماه است و علاقه مندان می‌توانند از طریق سایت دوسالانه به نشانی bici.ir نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند.

ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران مهر و آبان ۱۴۰۰ در شهر قزوین پایتخت خوشنویسی ایران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
استان قزوین ایران خوشنویسی روابط عمومی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر