کد خبر: 1116529 A

به دلیل کمبود پرستار در بیمارستان های هرمزگان انجام شد؛

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: با توجه به کمبود پرستار در بیمارستان های استان پرستاران جدید جذب و به شهرستان ها اعزام شده اند.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، علی رئوفی اظهار کرد: ویروس جهش یافته دلتای کرونا قدرت بسیار بالایی دارد و حتی در فضای باز نیز افراد مبتلا به آن می شوند و رشد بی سابقه آمار مبتلایان، بستری ها و مرگ و میر ها مصداق بارز این مهم است.

وی افزود: ویروس کرونا در طی ۱۸ ماه اخیر با جهش های متفاوتی بروز کرده و در هر مرحله با سرایت های بیشتری همراه بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، عنوان کرد: هشدارهای که دانشگاه علوم پزشکی استان براساس مطالعات علمی در خصوص آثار مخرب ویروس جهش یافته هندی داده اند تاکنون اثبات شده و در توجه به هشدارهای دانشگاه علوم پزشکی ضروری است توجه ویژه شود.

وی گفت: راه علاج ویروس کرونا در شرایط کنونی قطع زنجیره ویروس است که تحقق آن منوط به کاهش تماس افراد با یکدیگر است.

رئوفی، تصریح کرد: با توجه به وخامت شیوع کرونا در استان پزشکان و پرستارانی که در کادر اداری بیمارستان ها مشغول بکار هستند در بخش درمان بکار گرفته شده اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در همین خصوص، خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود پرستار در بیمارستان های استان پرستاران جدید جذب و به شهرستان ها اعزام شده اند.

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا هرمزگان با اشاره به اهمیت تامین به موقع اکسیژن مورد نیاز بیمارستان ها، افزود: در صورت بروز هرگونه کمبود اکسیژن در بیمارستان های شهرستان ها فرمانداران سریعا اطلاع دهند تا پیگیری و مرتفع شود.

وی در همین خصوص ادامه داد: در زمینه تامین اکسیژن بیمارستان های غرب استان با استان بوشهر هماهنگی های لازم بعمل آمده در کمترین زمان ممکن و با سرعت تامین شود.

رئوفی تصریح کرد: ستاد استانی مقابله با کرونا و دانشگاه علوم پزشکی به صورت شبانه روزی پیگیر نیازهای استان در حوزه کرونا هستند تا مردم با مشکلات کمتری در این زمینه روبرو باشند و نارسایی ها در برخی بخش ها ناشی از افزایش بی سابقه مبتلایان است‌.

وی با اشاره به دستور استاندار هرمزگان برای ایجاد تخت های جدید، گفت: با دستور دکتر همتی استاندار هرمزگان به صورت فوریت ۱۰۰ تخت ویژه بیماران کرونایی در محل نمایشگاه های دائمی بندرعباس برای ارائه خدمات به بیماران کرونایی تجهیز و آماده ارائه خدمات به بیماران است.

رئوفی در همین خصوص افزود: تخت های جدید ویژه بیماران کرونایی در سراسر استان با دستور دکتر همتی استاندار استان، با مدیریت فرمانداران در حال آماده سازی و تجهیز است که مرحله به مرحله آماده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می گیرد.

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا هرمزگان، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برپایی بیمارستان صحرایی همراهی بسیار خوبی با مدیریت عالی استان داشته اند و برای برپایی بیمارستان های صحرایی در شهرستان ها سپاه پاسداران اعلام آمادگی کرده است‌.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط بحرانی شیوع کرونا نظارت ها بر امور بهداشتی مجتمع های رفاهی و اقامتی استان تشدید شود تا سلامت مردمی که از این اماکن استفاده می کنند حفظ شود.

انتهای پیام/
بیمارستان پرستار سلامت شبانه روزی هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر