کد خبر: 1116510 A

رئیس اتاق بازرگانی گرگان:

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی گرگان گفت:رئیس جمهورآیت الله رئیسی وارد یک گرودنه شده که فعالان اقتصادی باید به دولت جدید کمک کنند و انتظار حمایت هم از دولت دارند.

به گزارش ایلنای گلستان،علی محمد چوپانی در جمع خبرنگاران اظهارکرد: مجوز شیرین سازی۳۲ میلیون متر مکعب آب دریای خزر برای مصرف شرب دراستان در ماه گذشته  از سوی وزارت نیرو گرفته شده است که کشورهای همسایه ایران درحال استفاده ازشیرین سازی آب دریا برای مصارف هستند.

وی ادامه داد: کشور  ایران یک اقیلم خشک است  نباید از منابع آب های زیر زمینی استفاده کنیم و با ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار می توانیم  برای شیرین سازی آب دریا خزر برای استان انجام دهیم  و زیر ساخت ها باید برعهده دولت باشد.

وی افزود:از زمانی که ویروس کرونا شناسایی شد  تا به امروز۳۳ میلیارد تومان فعالین اقتصادی استان گلستان به بخش درمان کمک کردند وفعالین اقتصادی تولیدکنندگان درمقاطع  حساس ومورد نیاز به کمک استان آمده اند.

چوپانی بیان کرد:به دنبال این هستیم  دولت قیمت محصول زراعی را براساس ارز نیمایی تضمینی اعلام کند  که دولت در جاهایی سیاست های تشویقی  را دنبال کند و ۵۰ درصد اشتغال  استان گلستان  دربخش کشاورزی است.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع،معادن وکشاورزی گرگان یادآور شد:سرمایه گذارانی در زیر ساخت های آب،برق ونیروگاه خورشیدی دراستان سرمایه گذاری می کنند دولت باید سیاست های ترغیبی برای انها در پیش بگیرد.

وی خاطر نشان کرد:فعالین اقتصادی در سیل فرودین سال ۱۳۹۹ در گلستان کمک بسیار زیادی کردند که در یک نمونه روزانه ۲۵ هزار پرس غذای گرم  در بین سیل زدگان توزیع می شد که تمام تلاش فعالین اقتصادی  استان کمک به مردم سیل زده بود.

 

 

انتهای پیام/
علی محمد چوپانی اتاق بازرگانی گرگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر