کد خبر: 1116135 A

در راستای تقویت کیفی آموزش هنر؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: بیش از 370 درخواست برای صدور کارت صلاحیت تدریس برای مربیان آموزشگاه‌های آزاد هنری قزوین ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، محمدحسین اسماعیلی گفت: در راستای تقویت کیفی آموزش هنر در آموزشگاه‌های آزاد هنری و نظارت هوشمند بر عملکرد این آموزشگاه‌ها و مدرسین آن‌ها، تعیین صلاحیت مدرسین آموزشگاه‌ها در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: مدرسین آموزشگاه‌ها باید برای تدریس نسبت به دریافت کارت صلاحیت اقدام نمایند که پیگیری‌ها و نظارت‌های لازم از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این زمینه اعمال می‌شود.

وی عنوان کرد: به منظور تسهیل و تسریع در صدور کارت صلاحیت تدریس مربیان آموزشگاه‌های آزاد هنری، سامانه کارت صلاحیت تدریس در این دوره راه اندازی شده است و ثبت و بررسی درخواست‌ها از طریق این سامانه انجام می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: تاکنون بیش از 370 درخواست برای صدور کارت صلاحیت تدریس برای مربیان آموزشگاه‌های آزاد هنری قزوین از طریق این سامانه ارائه شده است که از این تعداد برای ۵۰ نفر کارت صلاحیت صادر شده، ۲۰ مدرس آزمون داده و در مرحله صدور کارت هستند و ۳۰۰ نفر نیز ثبت نام و تشکیل پرونده داده و منتظر برگزاری آزمون تعیین صلاحیت هستند.

وی تأکید کرد: آموزشگاه‌های آزاد هنری در رشته‌های موسیقی، هنرهای نمایشی، هنرهای سنتی، هنرهای تجسمی، خوشنویسی و سینمایی فعالیت می‌کنند و طبق مصوبه 477 شورای عالی انقلاب فرهنگی صدور مجوز و نظارت بر فعالیت آنان بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

اسماعیلی در پایان یادآور شد: مدرسین و مربیانی که تا کنون نسبت به ثبت نام و اخذ کارت صلاحیت تدریس اقدام نکرده‌اند در اولین فرصت به سامانهhttps://aes.farhang.gov.ir مراجعه و ثبت نام کنند تا با مشکلات بعدی در این زمینه مواجه نشوند.

انتهای پیام/
استان قزوین فرهنگ و ارشاد اسلامی مشکلات هنرهای تجسمی هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر