کد خبر: 1115821 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری 99 بیمار جدید کرونایی و فوت 11 نفر در شبانه روز گذشته در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شهرام حبیب زاده درباره آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل عنوان کرد: در شبانه روز گذشته 99 بیمار جدید کرونایی در سطح استان شناسایی و بستری شده‌اند و متاسفانه 11 مورد فوتی بر اثر شیوع کرونا در سطح استان در مدت یاد شده گزارش شده است.

وی افزود: بر اساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان های اردبیل، پارس آباد، مشگین‌شهر، خلخال، گرمی و اصلاندوز در وضعیت قرمز و شهرستانهای بیله سوار، نیر، نمین، سرعین و کوثر در وضعیت نارنجی قرار دارند.

حبیب زاده از ترخیص 92 بیمار کرونایی با وضعیت بهبود نسبی در 24 ساعت گذشته خبر داد و افزود: در حال حاضر تعداد 662 بیمار کرونایی در بیمارستان ها بستری هستند که از این تعداد، وضعیت 91 بیمار وخیم گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل درباره آمار تزریق واکسن‌های کرونا در استان نیز بیان کرد: در نوبت اول برای 203 هزار و 672 نفر واکسن تزریق شده و همچنین در نوبت دوم نیز تعداد 43 هزار و 103 نفر در برابر کرونا واکسینه شده اند که جمعا از آغاز واکسیناسیون تاکنون 246 هزار و 775 دوز واکسن کرونا در استان مورد استفاده قرار گرفته است.

این مسئول از  افزایش مراجعین و بیماران بدحال کرونایی در مراکز درمانی استان خبر داد و تصریح کرد:  بی توجهی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، عدم استفاده از ماسک، عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و حضور در تجمعات، باعث افزایش هرچه بیشتر بار مراجعین به مراکز درمانی و تشدید وضعیت کرونا در استان خواهد شد.

سید عبدالله طباطبایی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل روز گذشته بر ناقضان پروتکل های بهداشتی هشدار داد و گفت: بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، در صورت گزارش دانشگاه علوم پزشکی و یا سایر ضابطان قضایی، برای افرادی حقیقی و حقوقی که پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی را نادیده گرفته و نقض کنند، به اتهام تهدید علیه سلامت عمومی، پرونده قضایی تشکیل و در شعب ویژه رسیدگی خواهد شد و قطعا احکام صادره جنبه پیشگیرانه و بازدارنده خواهد داشت.

وی افزود: در راستای احقاق حقوق عامه و تامین سلامت عمومی جامعه، با اشخاص حقیقی و حقوقی که شیوه‌نامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی را نقض کنند، برخوردهای بازدارنده می‌شود.

این مقام قضایی تاکید کرد: تمامی پروتکل‌های بهداشتی که به اصناف و مراکز عمومی ابلاغ شده است، باید رعایت شود و قطعا در صورت عدم رعایت آنها، واحد صنفی پلمب و با متخلفان برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

کرونا اردبیل کووید 19 شهرام حبیب زاده علوم پزشکی اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر