کد خبر: 1115750 A

امیدفر خبرداد؛

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از بعد از ظهر سه‌شنبه این هفته سامانه جدید بارشی وارد استان می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمد امیدفر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این سامانه نیمه شرقی استان به ویژه منطقه ارسباران را دربر می گیرد، افزود: فعالیت این سامانه موجب رگبار باران، غرش آذرخش و وزش باد گاهی تا نسبتا شدید در استان می شود.

وی اظهار کرد: فعالیت این سامانه تا پنجشنبه این هفته ادامه خواهد داشت و احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، برخورد صاعقه و احتمال بروز خسارت در اثر بارش تگرگ و وزش باد گاهی تا شدید دور از انتظار نیست.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه در برخی نواحی خیزش گرد و خاک بروز می کند، به مسافران و رانندگان توصیه کرد، از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، صعود به ارتفاعات و فعالیت های کوهنوردی خودداری کنند.

امیدفر، خواستار محکم کردن سازه های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان های نیمه کاره شد و از کشاورزان خواست به توصیه های کارشناسان استان توجه کنند.

وی یادآوری کرد: در زمان کنونی ( ۱۰ و ۳۰ دقیقه) جلفا با ۳۲ و بستان آباد با ۱۹ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین شهرهای استان بوده و دمای تبریز ۲۷ درجه و آسمان آن قسمتی ابری است.

انتهای پیام/
آذربایجان شرقی گرد و خاک مسافران وزش باد هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر