کد خبر: 1113868 A

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: در آبیک ۴ مرکز ترک اعتیاد وجود دارد که در استان پیشرو است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علی رحمانی با اشاره به فعالیت ۴ مرکز ترک اعتیاد در آبیک گفت: باید نقاط ضعف رفع شود و کمپ آبیک بالا را به عنوان یک ظرفیت برای استفاده از ماده ۱۶ استفاده شود تا معتادین متجاهر را در آن مرکز مستقر کنیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین افزود: ایجاد کتابخانه‌های مشارکتی با استفاده از فضا‌های کمپ از جمله برنامه‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر است که با کمک اداره کتابخانه‌ها اجرا می‌شود و این نهاد کتاب‌های لازم را در اختیار کمپ‌ها قرار می‌دهد و بهبود یافتگان در مراکز کمپ ترک اعتیاد می‌توانند این کتابخانه‌ها را اداره کنند.

او اضافه کرد: طی بازدید از شرکت‌ها شاهد افتتاح مرکز مشاوره در شرکت بودیم که می‌توانیم این موضوع را در سایر شرکت‌ها گسترش دهیم، زیرا شرکت‌ها علاوه بر تولید باید به موضوع انسانی نیز ورود پیدا کند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: در موضوع اعتیاد همه ما ارگان‌ها دخیل هستیم این یک موضوع چند وجهی است و باید همه با هم در راستای رفع مشکل اعتیاد ورود پیدا کنیم.

رحمانی افزود: غربالگری اولیه در بحث جمع آوری معتادین متجاهر باید در اولویت قرار بگیرد تا بتوانیم بهتر از مراکز کمپ اعتیاد استفاده کنیم.

 

 

 

انتهای پیام/
استان قزوین اعتیاد ترک اعتیاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر علی رحمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر